Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Magzatvédők! Egy torzszülött...

Magzatvédők! Egy torzszülött baba megérdemli, hogy torzszülöttként jöjjön a világra, úgy nőjjön fel, vagy jobb neki, ha még magzati korban abortálják? Vagy mindegy milyen nyomorságos az élete?

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 14:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Hogy erted torszulott? Valami fejlodesi rendellenessege van?
2017. febr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

Miért kell minden nap az abortusszal foglalkozni???

Nem jobb,szerintem nem jobb,de nem biztos,hogy boldogtalan élete lesz. Ahogy annak a hires kéz és láb nélküli embernek se,akinek szép felesége van meg egészséges gyerekei. Vagx annak a férfinak-akinek nem fejlödtek ki az arc csontjai,és szintén évek óta van társa.

Van,aki nem veteti el,mert nem akarja éd lehet ezerszer jobb ember lesz abból a "torzszülöttböl" ,mint belőled.

Én nem tartanám meg,mert tudom,hogy akkora felelősséget nem tudnék vállalni a két gyerekem mellé. Ettől független alapjáraton ab ellenes vagyok.

2017. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

2.vagyok

Vagx ha előre tudnád,hogy meleg lesz,megölnéd,mert nyomorúságos élete lesz,amiért elítélik a másság miatt?

Vagy ha kövér lesz,megölöd,nehogy gúnyolják?

Senkinek nincs joga más döntésébe avatkozni.

Abban az esetben,ha nem marad életben a baba biztosan,na akkir nem helyénvaló megszülni,hogy pár órásan szenvedve meghaljon.

Minden más esetben a szülőnek joga van dönteni.

2017. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, fejlődési rendellenesség miatt, mondjuk felismerhetetlenségig eltorzul a feje, de életben marad a magzat, és mondjuk megéri a 10 éves kort is.
2017. febr. 27. 14:27
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

Visszakérdezek (bár talán már találkoztál a történettel, ha ilyen behatóan foglalkozol az abortusz témakörével):


"Egy házaspárról van szó, a férj asztmás, a feleség tuberkolózisban szenved, négy gyermekük van: az első vak, a második siket, a harmadik halva született, a negyedik pedig örökölte apja betegségét. Az asszony újra gyermeket vár. Tanácsolnád neki az abortuszt?"


Hozzáteszem: nem vagyok mindenáron magzatvédő.

2017. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5. Ez nettó hülyeség, Beethoven önéletrajzát ismered-e?
2017. febr. 27. 14:44
 7/18 anonim ***** válasza:
29%

Minden nap feltesztek egy ilyen provokáló kérdést?

Egyébként meg én nem ítélek el senkit amiatt, ha betegség miatt abortálja a gyereket, én nem tenném, de ez egy nehéz döntés, nyilván mindenki a saját maga tudja, van-e lelki ereje egy beteg gyereket gondozni. Nekem egyedül a hitem adna ebben erőt, de megértem, hogy sokan miért döntenek másképp.

Csak a szomorú az, hogy az abortuszok mindössze 1%-a történik betegség miatt, a többi babának azért kell meghalnia, mert anyucinak ez most kényelmetlen, nem fér bele az életébe. Ez szerintem totális önzőség. Míg az, ha egy beteg gyereket abortálnak, általában nem önzésből történik, hanem abból az elvből, hogy így lesz neki jobb.

2017. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Hogyne drága! Nyilván ezért is írtam, hogy valószínűleg már találkoztál vele.

A testvéreiről mondjuk nem nagyon tudom, hogy mi LEHET igaz és mi nem. De legalább az apja piás volt és verte és ő tartotta el az egész családot már fiatalon. Most örülsz?

Ez is olyan családi körülmény, amibe elvileg nem nagyon kéne szülni. Mégis van, aki megteszi. Van aki meg nem.

Mint írtam: pont nem vagyok magzatvédő, volt abortuszom (több is). Nem a fenti okok miatt, de nem is tartozik ide.

Viszont amikor nem volt és meggondoltam magam az utolsó pillanatban, az a baba a 16. héten elment. Torzszülött lett volna. Mikor visszaléptem az AB-tól, ezt még nem tudtam. Ha tudtam volna, nem lépek vissza, lelkileg is kevésbé viselt volna meg egy ilyen viszonylag kései vetélés.

2017. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

Minek kell provokálni? A legtöbb magzatvédő szerint csak egészséges gyereket elvetetni bűn, hisz egészségesen lehet boldog az élete, de súlyos, halálos betegen nem.


Visszakérdezek, egy egészséges kisbabának miért nincs joga élni, miért fontosabb a nő kényelme szerintetek, abortuszvédők szerint, kérdező?

2017. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
Vannak ilyen perverz allatok akik szeretnek ilyesmikrol beszelgetni :( Szomoru es egyben undorito, keress egy aberralt kizosseget akikkel nyaladzhatsz a teman, fe ne a gyerekvallalas kategoria anyukait!
2017. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!