Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Te megtartanád a gyereked, ha...

Te megtartanád a gyereked, ha erőszakból foganna?

Figyelt kérdés

Én inkább ab-párti vagyok, de ez eléggé egondolkodtató..

Nemrég olvastam egy könyvet, ami arról szólt, hogy egy fiatal nőt eraboltak évekkel azelőtt, és azóta is fogva tartják, és az évek során a sorozatos megerőszakolásból született egy gyereke. És a gyereket a "lehetőségekhez" képest a legjobban próbálja nevelni. És ez szerintem nagyon elgondolkodtató. Mármint, ez hatalmas anyai szeretetről árulkodk. Nem sok nő lenne képes erre, és ez nem is baj, mégis, a legtöbben - értelemszerűen - egyenesen undorodnának egy ilyen helyzetben született gyerektől, vagy legalábbis nem lennének képesek őszintén szeretni, de a nőnek szinte az lett a célja, hogy felnevelje azt a gyereket, akinek a megerőszakolója a vér szeriti szülője. Ti mit gondoltok erről? Képesek lennétek erre?


2017. máj. 12. 17:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, azt mondod, abortusz-párti vagy, de ez elgondolkodtat? Akkor ezek szerint az így fogant gyereket megtartanád, de ha véletlen besikerülne akaratodból történő együttlétből, akkor azt már simán elvetetnéd?
2017. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem tartanám meg. Semmiképp sem. S ez egy extrém, szélsőséges eset. Ha fogságban lennék, megerőszakolnának, akkor sem tartanék rá igényt. Akaratomból meg csak akkor vetetnék el gyereket, ha beteg lenne. Egyébként nem lesz abortuszom, mert védekezünk. Spirálom van, és gumit is használunk. Esemény utáni tabletta is van itthon.
2017. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

Alap, ha mégsem lenne ehetőségem rá, akkor megszületés után azonnal örökbe adnám.


Nem tudnám szeretni, de erről ő nem tehet.

2017. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

Elvetetném. Egyénként a szoba című könyvre gondolsz amiből film is készült?

Az teljesen más szituáció, abban a helyzetben kb semmi döntése a nőnek, a fogvatartón múlik az egész. Ott van pl A Fritzl ügy, a gyerekek egy része maradt a lyukban az anyukával, a másik részét meg felvitte és világi életet élhettek.


Vagy ott van Jaycee Dugard, szerencsétlen kislány/nő azért maradt ép lelkileg mert ott voltak a gyerekei, számukra próbált élhető körülményeket kialakítani, tanította őket amire tudta, napirendet alakított ki, növényeket ültetgettek. De neki sem volt választása, nem dönthetett a terhesség és a gyerek sorsa felett. Láttam pár interjút azzal a nővel, le a kalappal előtte, nagyon tökös fiatal nő volt, a lehető legjobbat hozta ki a pocsék helyzetéből.

2017. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!