Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Veletlen teherbeeses- megtarta...

Veletlen teherbeeses- megtartanad, ha a parod nem akarna?

Figyelt kérdés

Egyelore csak elvi kerdes... Most nem epp jo az anyagi helyzetunk, fel even belul nem is valtozik a helyzet, nem vagyunk hazasok sem meg. Ha terhes vagyok, nem szeretnek abortuszt semmikepp, ugy erzem, nem tudnek elszamolni a lelkiismeretemmel. A parom viszont ezt gondolja a legjobb megoldasnak, mert nem tudnank megadni neki amire egy babanak szuksege van ( 1-2 even belul szerettunk volna babat).

Mit tegyek, ha tenyleg terhes vagyok es nem tudunk kozos nevezore jutni?

28N/ 31F


2016. jún. 14. 07:59
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
42%

Ha csak elvi kérdés, szerintem tisztázd vele, hogy mostantól csak akkor szexeljen veled, ha ő is megtartaná. (Azért védekezzetek rendesen, és tudtotokkal baki adódott irány esemény utáni tablettáért.) Abortusz kérdésében sajnos nem lehet kompromisszumot kötni és mindenképp végül a te döntésed lesz.

(Hozzáfűzném még, hogy hivatalosan csak 1, becézésből tán 2,5 évig baba, és nagyon hamar kisgyerek, nagy gyerek lesz, érdemes hát távlatokban gondolkozni róla.)

2016. jún. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
44%
1-2 éven belül szerettetek volna gyereket,de féléven belül biztos nem lesz megfelelő anyagi helyzetetek... Ha féléven belül nem lesz,akkor 2 év mùlva sem. Gyanìtom a pasid 2 év mùlva sem fog akarni gyereket,hiszen ha akarna,akkor egy becsùszott gyereket is akar,rövidtávù anyagi nehézségek ellenére is!
2016. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
58%

Nekem tavaly volt ilyen, hogy becsúszott, de mivel se én, se a párom nem akar gyereket, fel se merült, hogy megtartjuk. Abortuszra mentem, és nem bántam meg, és lelkiismeret furdalásom se volt. Magadban kell ezeket a dolgokat helyre tenni: most egyikőtök se akar gyereket, akkor vagy örökbe adod, vagy elveteted.

29N

2016. jún. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
31%

Véletlenekben nem hiszek, nem megfelelő védekezésben annál inkább.

Ha abortuszt nem akarsz, biztosítsd be duplán magad.


Párommal nem mennék szembe, egyedül nem akarnék babát, viszont ilyen semmilyen indokra nem feküdnék műtőasztalra. Ha 1-2 éven belül akarunk, semmi nem vehetne rá hogy most elvetessem. Ha 5-10 év múlva lehetne csak róla szó és brutál rossz körülmények várnák (vagy eü-i ok indokolná), akkor mennék abortuszra.


Egyébként mi annak idején úgy egyeztünk meg, hogy mindent megteszünk ellene, nem lazítunk a védekezésen, nem kockáztatunk "egy kicsit beteszem" dologgal sem, de ha ennek ellenére jön, marad is.

2016. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
15%
Mutass képeket az abortusz áldozatairól és kérdezd meg tőle utána, hogy tényleg ezt akarja?
2016. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kérdés. Azt írod, nem szeretnél abot semmiképpen, vagyis vagy megtartod, vagy örökbeadod. Örökbe tudnád adni?


Szerintem ha valaki nem akar gyereket, védekezzen. Ha valakinek elmegy, ha becsúszik, vállalja, ha be is csúszik végül. Ha pedig a párod nem akar veled maradni, de te mégis megtartod a gyereket, akkor egyedül kell vállalnod. Ha haza tudsz költözni a szüleidhez vagy van lakásod, akkor a CSED-ből, GYED-ből elvagytok egy darabig, és ma már GYED extra is létezik. Utána kell nézni mindennek.


Te döntesz, akarsz-e gyereket, vagy akarod-e ezt a pasit továbbra is.

2016. jún. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
37%
én nem vetetnném el
2016. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
#5, az elozo parja ketszer csinaltatott abortuszt, plusz ketszer megjarta Afganisztant, nem hiszem, hogy par kep megviselne...
2016. jún. 14. 09:39
 9/37 donop válasza:
33%

Semmiképpen se vetesd el! Akkor inkább add örökbe!


Egyébként: "nem tudnank megadni neki amire egy babanak szuksege van" - Szerintem akármilyen anyagi körülmények között meg tudjátok adni a gyereketeknek, amire igazán szüksége van. Az nem az anyagiakon múlik. Elsősorban a törődésetekre van szüksége, a szeretetetekre. Biztos vagyok benne, hogy ha 20 év múlva megkérdeznéd, azt mondaná, hogy szívesen élte az első néhány évét rosszabb anyagi körülmények között, cserébe azért, hogy éljen.

2016. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 donop válasza:
22%
Egyébként a véleményem az, hogy itt elsősorban az ő életéről van szó, és csak utána a te lelkiismeretedről. Hiába nyugtatnád meg a lelkiismeretedet, ha elvetetnéd, az ő sorsán nem változtatna.
2016. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!