Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 50 évesen teherbe estem. Mit...

50 évesen teherbe estem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Férjemmel két huszonéves felnőtt fiunk van, én 50 éves vagyok, ő pedig 56. Egy éve nem vérzek már, ezért gondoltam, hogy most már nyugodtan együtt lehetünk védekezés nélkül is, legalább gondoltuk kicsit jobb lesz így a dolog annyi év után. Erre tessék...Ma tudtam meg, hogy 5 hetes vagyok kb... Nagyon letaglózott a dolog mindkettőnket nyilván, csak ő tudja és én, mivel a gyerekeink már évek óta nem élnek velünk.

Tanácstalan vagyok, én az abortuszt gyilkosságnak tartom, de megszülni ennyi idősen, nagyok a kétségeim. Anyagilag jól állunk, azzal nincs gond, de na. Ti mit tennétek? Légyszíves, rosszindulatú kommenteket ne!



2017. jún. 23. 20:18
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Igazából inkább saját magamat hibáztatom, mert én vettetem fel az ötletet, a férjem mindig nagyon vigyázott rám védekezés szempontjából.
2017. jún. 23. 20:19
 2/41 anonim ***** válasza:
65%

Anyukám 48, és mostanában mondogatja hogy szeretne esetleg még egy gyereket. Az ő dolga, nekem semmi közöm hozzá.

Ha elég erősnek érzed magad hozzá, anyagilag pedig minden rendben van, akkor szerintem nyugodtan belevághatsz :)

2017. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
61%
Ha életben is marad elég nagy a rizikója, hogy valami betegsége legyen és hát mivel egy éve nem menstruálsz, ezért nálad másként működnek már a dolgok ott.
2017. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
61%
A 💓-ed mit mond?
2017. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim válasza:
76%
Ezt nektek kell tudnotok, de valóban ennyi idősen elég felelőtlen dolog gyereket vállalni, mivel ugye őt fel ugye őt fel is kell nevelni, és ha csak azt nézed. 68 éves leszel, mire érettségizik. De ezt tényleg nektek kell eldöntenetek
2017. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
93%
Orvossal azért konzultálj. Többel is, ha lehet.
2017. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
74%

Ez inkabb orvossal valo megbeszelnivalo mint az "utca emberevel" - hiaba ir valaki sajat tapasztalatot, mert a TE szervezetedet mas nem ismeri, csak az orvosod.

Abbol a szempontbol viszont nyilvan egyaltalan nem szerencses hogy 60 leszel mikor o meg mindig csak kisiskolas.......68 amikor a felnott eletet megkezdi....ki tudja meddig lehetsz vele. Tudom borzalmas ilyesmire gondolni de a felelossegteljes gondolkodasban ez is szerepel.

2017. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
60%
Én megtartanám, amennyiben azt mondják az orvosok, hogy nincs rendellenessége. Illetve azért a fiúkkal megbeszélném, elmondanám, hogy bizonytalanok vagytok a korotok miatt, és ha ők megerősítenének, hogy nem fogják cserben hagyni a kistestvért, ha veletek történne valami (statisztikailag még simán fel tudjátok nevelni, de hát gondolom, emiatt vagy bizonytalan), akkor lehet, hogy biztosabban állnál a dologhoz.
2017. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
77%

Figy, én 26 éves leszek, a közeljövőben szeretnék gyereket. Tök irreleváns a véleményem ebből következően, mert sehogyan sem tudom a helyzeted átérezni... ahogy az itt hozzászólók egyike sem. Kötve hiszem, hogy túl sok 50 éves kismama gyakorizna :)


Konzultálj orvossal, és utána döntsetek a férjeddel aszerint, hogy ti mit tudtok és mit akartok vállalni.

2017. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
51%
Ha a férjeddel egészségesek vagytok és úgy érzed képes vagy kihordani, akkor tarts meg:)
2017. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!