Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A 12. hétig minden különösebb...

A 12. hétig minden különösebb ok nélkül megcsinálják az abortuszt? Nem kell megindokolni, hogy pl. hátrányos helyzetű vagyok vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

2017. nov. 15. 15:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 A kérdező kommentje:
És egy privátra válaszolva nem menekül sehova a gyerek, az csak a Néma sikolyban van,amit direkt azérr csináltak, hogy azzal íjesszék meg a középiskolásokat.Én is láttam gimiben, azt hittem igaz, de nem. Nem tud semmit és en úgy tudom mielött kiszívják kapsz egy injekciót amitől leáll a magzat működés, tehát ha tudna sem menekül sehova, mivel mikor szívják már halott. Nekem hiába mondod, hogy brutális, nem én találtam fel, hogy így csinálják az abortuszt, de majd írok az egészségügyi miniszternem ez ügyben.
2017. nov. 15. 18:38
 42/72 A kérdező kommentje:
Nekem ezt mondta valaki aki volt már abortuszon, én még nem voltam és nőgyógyász sem vagyok hogy értsek hozzá, úgyhogy nem kell bunkónak lenni. A törvény szerint el lehet vetetni a 12.hétig, ha él ha nem,ha érez valami ha nem. De majd az igazságügyi minisztériumnak is írok.
2017. nov. 15. 18:55
 43/72 anonim ***** válasza:
96%

Bicskanyitogató stílusod van, de azért megpróbálok normálisan válaszolni a kérdéseidre annak ellenére, hogy te ilyen mérhetetlenül flegma, okoskodó kis hülye vagy.


1. Nem tudod megkerülni a védőnőt. El kell menned az orvoshoz, aki ad egy papírt arról, hogy igen, valóban terhes vagy, x hét x napos. Ő ad egy papírt, amivel el kell menned a családvédelmi szolgálathoz, ahol a védőnővel kell beszélned és elmondani, hogy el akarod vetetni. Ő kiállít egy jegyzőkönyvet és ad csekket. 3 munkanap múlva vissza kell még egyszer menned, és meg kell erősítened, hogy igen, még mindig el akarod vetetni. Akkor kapsz róla papírt és szépen elmész a kórházba és kérsz egy időpontot a beavatkozásra. Amikor mész, akkor pedig vinned kell a csekket, hogy befizetted.


2. 12. hétig különösebb indok nem kell, "válsághelyzetre" hivatkozva gyakorlatilag bárki kérheti. Az árat ez nem befolyásolja. A teljes összeg közel 40 ezer forint (37 vagy 38 ezer valamennyi). Bizonyos rászorultság esetén lehet kedvezményt kapni, erről a védőnő tud tájékoztatni. (Ilyenkor 11 ezer forint körül van, vagy pedig ingyenes).


3. Cselekvőképes felnőtt esetében 12. hétig lehet elvetetni, ha nem vagy még 18 éves, akkor 18. hétig.

Ezeken a határokon az sem változtat, ha te a seggedet vered a földhöz. Hagy ne a törvény meg a CsVSz hijába legyen, hogy te annyira sötét vagy, hogy még azt sem veszed észre időben, ha teherbe esel. Talán nem kellene védekezés nélkül dugni, és talán lehetne annyi eszed, hogy feljegyzed a menstruációid időpontját.

És nem, a 3 napos gondolkodást sem lehet kihagyni csak azért, mert el vagy csúszva.

2017. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
92%
Írjál inkább a jézuskának hogy karácsonyra eszet meg egy csomag óvszert kérsz..bár kétlem hogy tudnád használni
2017. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
22%
Javaslom, egy héttel későbbi dátumot adj meg a nőgyógyászodnak, ha az utolsó menstruációd időpontját kérdi.
2017. nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
94%
És azzal mit ér el utolsó? Ugyanis az ultrahang szerinti méretet veszik alapul a terhességi kor megállapításánál.
2017. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
47%
Akkor is elvetetheted ha gazdag vagy..
2017. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
46%

Ja nem? Egy emberi lény, aki fél és védtelen , aki élni akar.. nem vagyok ab ellenes de embertelen vagy és buta! Jobban járna mindenki ha az ilyeneknek nem lehetne gyerekük.

Aki meg szeretne, ilyenek közt "él"

.. és nem , nem magamról írok csak kb minden 5.ismerosom szeretne gyereket. De nem lehet.

Az élet igazságtalan, remelem szenvedsz évekig ha majd babára vágysz

2017. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
84%
# 48: a gyerek érdekében csak reménykedni tudok benne, hogy gyerektelen marad.
2017. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
43%
Csináld, amit az 50-es mondott! Majd csak lesz még egyéb, maradandó károsodásod is! 50-es, Te gáz vagy! Egyébként kérdező! Számolj azzal, hogy éreztetni fogják Veled, bármelyik védőnőhöz vagy orvoshoz kerülsz, hogy megvetnek. Az összes kórházi dolgozó. Érthető okoból, persze. :)
2017. nov. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!