Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Csak informálódok, nem magam...

Csak informálódok, nem magam végett, hogy igaz-e amit olvastam!?

Figyelt kérdés
egy kedves ismerősöm abortusz előtt áll.. egy éve született gyerkőce, apuka elhagyta őket, egyedúl van a picivel albérletben, van egy új párja pár hónapja, védekeztek, mert nem akartak még babát, de mégis pozitív lett a teszt.. egyéb tényezők végett nem tudják megtartani a babát, ezért is védekeztek, mint kiderült sikertelenül.. a hölgy jelenleg gyesen van.. azt olvastam, hogy akik gyesen illetve gyeden vannk, azoknak nem kell kifizetniük azt a bizonyos harminc'x' ezer forintot.. ez tényleg így van!?
2018. ápr. 17. 00:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy anonim oldal, hidd el senki nem fog felismerni, nem kell a barátnőd nevében kérdezgetni. Ha barátnődet érdekli, majd utánanéz, ez nem a te dolgod.
2018. ápr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni csökkentést (tehát alapvetően igaz, bár lehet, hogy nem az egész összeget engedik el) , a védőnőnek ezt is el kell mondania, hogy hogyan.
2018. ápr. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy már nincs ingyenesség. Csökkentést lehet cdak kérni.
2018. ápr. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak GYES-t kap, akkor lehet. De GYED mellett biztosan nézik az egy főre jutó jövedelmet.

A pár hónapos ismeretség miért nem száll bele a költségekbe? Gondolom, ő se szeretné a gyereket.

2018. ápr. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
A félúton kiszállok még mindig nem védekezési forma!
2018. ápr. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Hogy itt minden abortuszos védekezés mellett lesz terhes..hihetetlen.


Amúgy meg ha csóró kérhet csökkentést, de max a felét engedik el. Gondolom rájuk fér ez is, hisz már az elsőt is a semmire, vagyis segélyre szülte.

2018. ápr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Az első gyerek csak egy éves és gyesen vagy, akkor kb semmit se dolgoztál előtte? Egyéként az apuka is beszállhatna a kölségekbd,ha ennyire nem bírja a latexet. Szerintem nincs ilyen törvény.
2018. ápr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Engedmény csak akkor van ha rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül.ebben az esetben durván 16ezer ft.

Ha van lakhatási támogatása akkor 12000 ft.

Ezek nélkül gyest gyedet nem vesznek fihyelemne.

Ha nincs pénz az ab.-ra és nem tudja felnevelni akkor azt a választ kapja:adja örökbe.

1 hónapja voltam ez ügyben úgyhogy ezek az adatok valósak.

De nem vetettem el.

2018. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

A teljesen hivatalos:

[link]

2018. ápr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%
Védekeztek... aha, jó vicc! És nem kell E/3-ban írni, mindenki tudja, hogy RÓLAD van szó.
2018. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!