Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, a barátom szintén. 3 éve vagyunk együtt. 1,5 éve teherbe estem tőle, kicsik voltunk és felelőtlenek. Az abortusz utáni kontrollon fel is írattam magamnak fogamzásgátlót és azóta sem tettem túl magam rajta lelkileg. Rendesen szedtem a gyógyszert, nem volt sosem semmi probléma most viszont ismét megtörtént. A kapcsolatunk tökéletes de most fogalmam sincs mit tegyek. Mindketten iskolába járunk még, ő egyetemre is akar menni, én most fogok szóbelizni. Ő még nem tudja hogy terhes vagyok, ma csináltam tesztet. Tudom ha elmondanám neki azt akarná hogy tartsuk meg,és ha a szívemre hallgatok én is ezt szeretném. De azt is tudom,hogy ha így döntenénk nem lenne olyan jövőnk amilyet szeretnénk, és a babának sem olyan élete lenne amilyet mondjuk 5-6 évvel később tudnánk neki biztosítani. Viszont ha megint abortuszra mennék akkor újból kikészülnénk lelkileg mindketten, és már az első után is rettegtem hogy többet nem lehet majd babám. Szerintetek mi lenne a "helyes" döntés?
2018. jún. 2. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ebben a helyzetben a leghelyesebb döntés az lenne, ha elkezdenétek beszélgetni egymással a dologról. De ez természetes egy jól működő kapcsolatban, nem?
2018. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Csatlakozom, ezt vele beszéld meg ne itt idegeneket kérdezz, itt úgyis csak kioktatást kapnál nem segítséget. Mondd el párodnak és gondoljátok át, meg azt is, h a szülők tudnak-e támogatni titeket.
2018. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Az egyetlen,amit tehetsz, hogy leülsz a barátoddal és átbeszéltek mindent. Számba vesztek mindent az abortusszal és a megtartással kapcsolatos lehetőséget, kérdést: pénzügyek, lakhatás, tanulás, munka, jövőbeni tervek, lelki-lelkiismereti dolgok, családi háttér (eleinte nyilván az ő segítségeikre szorultuk) stb.
2018. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudjuk előre, hogy mit hoz a jövő. El lehet képzelni, tervezni lehet, hogy mit szeretne az ember, de baba nélkül sem biztos, hogy úgy lesz. Azt sem lehet tudni, hogy 5-6 év múlva lesz -e egyáltalán baba.

A jelen pillanat lehetőségeit kell kihasználni, ha az ember igazán jól akar dönteni.

Ma már nyugodtan lehet tanulni gyermekvállalás mellett is.

2018. jún. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Én megtartanám. Főleg amiatt, hogy már

az első terhességmegszakítás is megviselt. Nem beszélve a fizikai következményekrŏl...

2018. jún. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sikerült átbeszélni a pároddal ?

Sikerült döntést hozni ?

2018. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2018. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!