Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 12 hét után hol csinálnak...

Magantas kérdése:

12 hét után hol csinálnak abortuszt, melyik magánklimikán?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a hátteret, hogy ez miért történt nem szeretném elmondani, nekem épp elég trauma. Sajnálom, hogy nyers vagyok, de mélyen érint. Kérem csak az írjon aki tud segíteni, nagyon köszönöm a válaszokat előre!

#abortusz #12 hét után
2018. aug. 17. 22:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Legálisan sehol.
2018. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Magánklinika se kerüli meg a törvényt. Egyszerűen nem éri meg kockáztatni neki a működési engedélyét egy pár tízezer forintos műtétért.
2018. aug. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

Ha ezek közül valami nem áll fenn sajnos hivatalosan sehol


A 12. hetéig szakítható meg a terhesség, ha


azt az állapotos nő egészségét súlyosan veszélyeztető ok indokolja;

a magzat orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban vagy egyéb károsodásban szenved

a terhesség bűncselekmény következménye, valamint

az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén


A terhesség a 18. hétig szakítható meg, ha egyrészt fennáll az előző négy feltétel valamelyike, és emellett teljesül a következők közül még egy feltétel:


az állapotos nő korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;

vagy terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az 12 hetes időtartamot.

A terhesség kivételes esetben, ha elhúzódnak a diagnosztikai eljárások, akár a 24. hétig is megszakítható, ha nagyon súlyos fejlődési rendellenesség veszélye áll fent a magzatnál.

2018. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Az előző nagyon jól felsorolta a kivételeket. Külföldön sok helyen más a törvény, és tovább engedélyezik. De mire mindent elintézel és kiutazol, az is hetekbe telhet, ráadásul nem kis pénz (tudom, ilyenkor ez nem számít, de nem mindegy mennyit kell hirtelen előteremteni). Sok helyen a 16. hétig legális, de van ahol ennél is tovább. Ha emellett döntesz, mindenképp keress valakit akinek van tapasztalata, és segít eligazodni, mert egyedül minden infó nélkül sokáig tarthat. Hány hetes vagy most?
2018. aug. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Abban a reményben írtam, hogy van aki tapasztalt. Most jelenleg a 16 héten vagyok.
2018. aug. 18. 00:19
 6/28 anonim válasza:
47%
Máskor ne a kotonon spórolj
2018. aug. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon már sehogy( 2 hét alatt nem tudod elintézni a papírokat akor sem ha a fenn felsoroltak alapján a 18. Hétig tehetnéd meg )
2018. aug. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%
18 évesen. Miközben három éve még ilyen kérdést írtál ki, hogyan kell megpuszilni egy fiút. Gyorsan tanulsz.
2018. aug. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%
Sehol. Vagyis de, külföldön több százezerért. Hamarabb kellett volna gondolkodni. Mire elintéznél mindent a gyerek már rugdosna is.
2018. aug. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%
Külföldőn se abortusz lesz, altatásban, hanem 16+ hetesen már szülés. (Szülesztés.)
2018. aug. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!