Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi idő elintézni a szükség...

Mennyi idő elintézni a szükséges dolgokat a műtéthez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az érdekelne, hogy hány nap/hét elintézni mindent és a terhesség megállapításától számítva kb mikorra kap az ember időpontot magára a műtétre?

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy terhes lettem gyógyszer mellett. Késett a menzeszem már 6 napja, mikor is vettem egy tesztet ma, ami pozitív lett. Azonban közben szervezzük az esküvőnket, ami jövő hónapban lesz, és ami persze még most is rengeteg intéznivalóval jár, szinte minden nap van valami. Szeretnék ezen minél hamarabb túl lenni, hogy maximálisan az esküvőnkre tudjak koncentrálni és szeretném, ha még előtte megműtenének.

Holnapra már van időpontom a nődokihoz, neki majd elmondom, hogy nem tartom meg és továbbküld, ha jól tudom a családvédelmisekhez, ugye? Akiknek már volt abjuk, le tudnák írni nagy vonalakban, hogy hogyan zajlik az egész és legfőképp a terhesség megállapításától számítva mennyi idő, mire az egészen átesik az ember?

Köszi előre is a segítséget és nem kérek fröcskölődést, sem győzködést, a döntésem végleges, nem tartom meg és örökbe se adom!


2018. szept. 25. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Átlagban 10 nap - 2 hét, a törvényi előírás annyi, hogy a 2 családvédelmis megjelenés közt minimum 3 (naptári) napnak el kell telnie. A többi azon múlik, hogy mennyire sürgeti az ember, hogy tudja-e intézni a vizsgálatokat már a 2 megjelenés között, hogy a kórházban mekkora a várólista, stb.
2018. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha holnap el tudsz menni nődokihoz, akkor onnantól már nem sok idő. Talán 1-1,5 hetet vehet igénybe. Ez alatt el kell még pár vizsgálatot intézni, de azt a dokid fogja megmondani. A legtöbb meg van egy nap alatt is (pl labor, ekg).
2018. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
És csak akkor tudod elkezdeni a dolgot, ha már dobog a szíve a babának, addig nem - holnap pedig lehet, hogy még nem fog
2018. szept. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Attól még, hogy nem dobog az embrió szíve, intezhetem a szükséges papírokat, hogy legalább addig is haladjak valamivel vagy semmit nem tudok addig csinálni...?
2018. szept. 26. 10:29
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, a különbség annyi, hogy ugye élő embrió esetén kell a 2x családvédelmis és térítésköteles, nem élő embrió esetén meg nem kell a CSV és OEP-finanszírozott (ingyenes) a beavatkozás, ezért a családvédelmis akkor áll szóba veled, ha az orvosi beutaló kifejezetten élő embriót említ.
2018. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos 2016-ban nekem is el kellett vetetni a babát.

Nem volt szívhang, 5 hetesen már intéztem a papírokat.

1,5hét alatt magvolt. Addigra a babám már 10 hetesnek felelt meg :( de előbb volt a műtéthez szükséges papír kitöltve, mint az orvos azt mondta volna, hogy van szívhang.

Azóta is bánom a döntésemet de ez egy másik dolog....

2018. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Kb 1,5 - 2 hét alatt elintézhető. A pasid amúgy tudja, hogy az esküvőszervezés- bulika fontosabb mint a magzat és ezért mész kapartatni? Abortuszpàrti vagyok de ez az indok még nekem is durva .
2018. okt. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen képzeld utolsó, a vőlegényem tudja és maximálisan egyetértünk a döntésben, ugyanis egyikünk sem akar gyereket!! Miért kell egyből ítélkezni, mikor gőzöd sincs semmiről?! Talán azért védekeztünk, mert NEM akarunk gyereket, ebben mi nem logikus? Sem most, sem később, ilyen egyszerű a magyarázat, de örülök, hogy a teljes történet ismerete nélkül idejössz ítélkezni...
2018. okt. 3. 19:18
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

Elég provokatívan fogalmaztad meg az egészet. Úgy jött le, hogy az esküvőszervezés miatt van az egész, valamint a leíràsban az szerepelt, hogy a döntésed, ez is félreérthető ha nem azt írod hogy a közös döntésetek.

Alapvetően abortuszpárti és gyereket nem akaró ember vagyok, de egyszerűen teljesen érzéketlennek tűnt az egész íràs. Ha pedig nyilvànosan kiteregeted a magànéleted, ne csodàlkozz a reakciókon. Az abortuszellenesek amúgy màr gyilkosoznànak ha làttàk volna a kérdést. Semmiség amit írtam hozzàjuk képest. Ettől függetlenül hirtelen íràs volt, valóban nem gondoltam végig jobban, ezért sajnàlom ha rosszul jött ki. Abban amit írtam nem rosszindulat csak félreértés volt.

Fogalmazhattàl volna pontosabban magànéleti részletek nélkül. Ilyen esetben fel se tűnt volna a dolog...csak egy újabb abortuszos kérdés lett volna a sok közül.

2018. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Semmi provokatív nem volt abban, hogy becsúszott egy nem kívánt terhesség az esküvő szervezés közepette. Csak azért írtam meg ezt a részletet, mert emiatt IS fontos volt minél előbb intézni a dolgokat, de azt hittem azzal, hogy leírom sajnos védekezés mellett lettem terhes világossá teszi, hogy nem akarom ezt a gyereket. Azért írtam/írok E/1-ben, mert a végső döntés az enyém, nyilván elmondtam a vőlegényemnek, megbeszéltük, de ennyi, innentől nem értem miért kéne végig többes számban írnom és különben sem gondolnám, hogy az itt valaszolóknak valamint a kérdés szempontjából kicsit is fontos lenne, hogy tud-e a párom róla avagy sem.A kérdésem nem erre irányult, enélkül is lehet érdemben valaszolni, mint ahogy itt néhányan meg is tették.

De épp ezért nem kell támadóan és ítélkezően írni, hisz amíg nem tudod a teljes történetet, mint ahogy itt sem, addig teljesen feleseges vitat generál. Van így is elég gondunk, nem hiányzik, hogy még itt is ok nélkül ítélkezzenek felettem.

2018. okt. 3. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!