Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugyan olyan káros és nem...

Ugyan olyan káros és nem ajánlatos a Fischer Price Jumperoo, mint a bébikomp? Bízom benne hogy nem, hiszen ezzel helyváltoztatásra nem képes, csupán ugrálni tud benne, ezzel pedig az izmai fejlődnek. Rosszul gondolom? Nem akarok rosszat a babámnak!

Figyelt kérdés
Még mielőtt kérdeznétek,azért vettem neki,mert egy helyben,akár ölben is folyamatosan ugrál,s már egyedül ül(5 és fél hónapos)
2009. dec. 29. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem lehet összehasonlítani a kettőt. A Jumperoo ugyanaz,mint a rugós hinták, csak ennek van külön állványa.

Amennyire én tudom, a rugós hinták pedig nem rosszak, csak oda kell figyelni, hogy pont a megfelelő méretre legyen beállítva. Egyébként meg bármiféle hinta hasznos, mert nagyon jól stimulálja a babák idegrendszerét.

A bébikompok azért károsak, mert egyrészt nem a normális járást tanulja meg benne a gyerek, másrészt iszonyatosan balesetveszélyes, elég, ha csak az egyik kereke picit elakad valahol, hatalmasat borul a gyerek, plusz ráesik még ugye a komp is...

Szóval szerintem ne aggódj, szerintem a Jumperoo nem rossz. De az mindenképpen kell, hogy masszívan tudja magát tartani. Ha még egy picit inog ülés közben, inkább várj vele 1-2 hetet.

2009. dec. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
en szerintem sem lehet ossze hasonlitani a kettot.bar en is ettol feltem mikor megvettuk.de megnyugtattak paran.fiamat 5es fel hosan kezdtem bele rakni,eloszor csak egy par percre,es aztan mar kisem akart menni,nagyon megerosodott benne a laba szerintem,mert mar 7honapossan felalt magatol,es 10hosan elkezdett jarni,persze nem biztos,hogy ettol;)en csak jot tudok mondani ra.
2009. dec. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán nem káros a komp ha akkor rakod bele hamár eljött az ideje..A mai védőnők nem javasolják a kompot..Régen talán alig volt olyan gyerek akinek ne lett volna..És mégis egézséggel rendelkeznek..Pl.én is,,Ha elfárad leül benne mi lenne akkor káros azon?...
2009. dec. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

A komppal az a baj hogy abban nem ül a gyermek jelemzően hanem a kis fenekénél alátámasztva kotor a kis lábaival, egyáltalán nem olyan helyzetben amiben majd valóban járni fog.De minden szülő maga dönti el mibe teszi a babáját nyilván :)


A rugós hintát én úgy tudom még szokták is ajánlani olyanoknak akinek kicsit sérülésük keletkezett pl. szülés közben mert nagyon jól fejleszti az egyensúlyozást is.

Én nem vettem a fiamnak mert mire hallottunk róla, kinőtt abból a korból, de most a lányomnak tuti gyüjtögetek erre, nagyon szokták élvezni :)

2009. dec. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok!

szép napot nektek!

egyébként ha nem lenne a komp káros akkor nem szüntették volna külföldön be!Az én gyermek ortopéd orvosom,aki egyben barátunk is kifejezettem megtiltotta-nem véletlenül!

2009. dec. 30. 10:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos igazuk is van.Akkor ne tedd bele:)
2009. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van ortopéd orvosotok, aki egyben barátotok is.... akkor miért nem őt kérdezed?
2017. márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!