Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Aki mint többgyerekes, házassá...

Aki mint többgyerekes, házasságba élő nő döntött abortusz mellett, miért ezt az utat választotta?

Figyelt kérdés
Hány gyerek volt már? Később megbántátok esetleg a döntést?
2019. jún. 29. 12:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Hány éves voltál?
2019. jún. 29. 12:43
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem baj, én nem magamról írok, hanem a nagymamám döntéséről. Két gyereke volt már, egy karonülő fiú és egy pici lány, amikor terhes lett a harmadikkal, de háború volt, a férje a fronton, azt se tudta hazajön-e valaha, és a másik két gyereknek se volt mit enni adni, teljes volt a félelem és a létbizonytalanság. Így aztán elvetette a harmadik babát. Egész életében bánta és bűntudata volt miatta.

A fia elment 56-ban, 16 évesen, a lánya meghalt 36 évesen. Néha emlegette, hogy talán az a harmadik maradt volna vele. Ki tudja, de mi, az unokái legalább megmaradtunk neki. Ez is egy abortusz, és egy sors.

2019. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

27 voltam.

Három gyerekünk volt akkor már, a legkisebb 3 hónapos volt, koraszülött, újra kellett éleszteni. Annyira meg viselt az ő születése hogy ilyen hamar nem mertem bevállalni még egy babát. A párom szeretett volna később még egy babát, de én már túl idősnek tartottam magam hozzá.

2019. jún. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%

Azért mert nem védekeznek rendesen. Sajnos sokan vannak akik az abortuszt védekezési módnak tartják!! Nemrég beszélgettem erről a védőnőmmel és ő mondta hogy meglepődnék, mennyien vannak ezzel így nem csak kisebbségiek és nem csak fiatalok!

Anyumnak volt egy ismerőse, aki szintén ezt gondolta. 2 gyereke van és még 6x! volt abortusza és a férjét szidta hogy "már megint nem védekezett".

Siralmas.

2019. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!