Mit tennétek akkor, ha a józan ész az abortusz mellett érvel, a szív azonban egyértelműen a gyermek megtartása mellett? Hasonló helyzetben volt bárki is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves egyetemista lány vagyok, de most vagyok az egyetem utolsó évében. A barátommal 2 éve vagyunk kapcsolatban, és terhes lettem tőle. Tudom, hogy felelőtlenség volt nem megfelelően védekezni, ezt elismerem... Ugyanakkor ha már így alakult, at kell gondolnom, mit tegyünk. Én borzasztóan ellene vagyok az abortusznak, és szeretném megtartani a gyerkőcöt, azonban még nincs munkám, az egyetem utolsó évében járok, nyáron meglenne a diplomám. A gyermekem apja szintén szeretné a szíve mélyén, de ő is azt mondja, nem jó az időzítés.... Mi van akkor, ha úgy érzem, ha elvetetem, egy életre szóló lelkiismeret furdalasom lesz? Milyen lehetőségeim vannak az abortuszon kívül? Esetleg valaki képben van a Gyes, gyed, cseddel és társaival, egyéb juttatásokkal, amiket diplomáskent kapnék, azonban sajnos eddig munkaviszony nélkül? Szó se róla, mindennél jobban szeretném megtartani, és szeretnék esélyt adni Neki az életre. Már nem is vagyok túlságosan fiatal se 23 évesen szerintem. Esetlegesen terhesség alatt lehet bármilyen munkát végezni addig is, amíg nem kezd el nőni a hasam es akadályozni a munkavegzes során?


Bárki, aki volt hasonló helyzetben, nahyon megköszönném, ha megirna a véleményét. Higyjetek el, ha nincs rá nyomós ok, nagyon nem szeretném eldobni ezt a kis életet.


Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a normális választ!



2018. okt. 27. 18:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
24%
Ne vetesd el. Sosem leszel többet az aki voltál. A diploma megvár, ha esetleg mégis megszületne előbb mint július, azt bármikor csinálhatod. Ez a gyermek most él. Egy gyermeket nem kunszt felnevelni. De igen nem lesz könnyű,de annyira nehéz sem, és mindenért kárpótolni fog téged.
2018. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves első válaszoló a választ. Szülői nyomásra se vetetnél el egy egészséges terhességet a helyemben...? Szóval hiába a józan ész... Meg nem jó az időpont... De annyira jönni szeretne ez a baboca..
2018. okt. 27. 18:31
 3/64 anonim ***** válasza:
20%
Ne vetesd el! En 17evesen szultem most 18 vagyok eletem legjobb dontese!egy csoda!! Megoldjatok😊majd segit a csalad is(hiaba azt mondjak eloszor ne utolag mindenki nagyon orul) legszebb dolog!ha van kerdesed irj,en se dolgoztam ,37ezer forintot kapok kb minden honapban
2018. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
70%
Te döntöd el. De szeretettel nem lakik jól, és fedél sem lesz a feje felett
2018. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nagyon buta válasz volt! Olvasd el megegyszer amit írtam, és értelmezz szöveget! Szeretnék dolgozni, és lassan meglenne a diplomám is, és azt egy szóval nem említettem, hogy nincs hol laknom!
2018. okt. 27. 18:38
 6/64 anonim ***** válasza:
57%
Én is voltam már hasonló szituációban, csak én egyetem kellős közepén. Megtartottam, a párom és az anyukám támogatásával sikerült befejezni az egyetemet. Egyáltalán nem bántam meg :)
2018. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
51%
Munkaviszonyom nekem sem volt, 37 ezret kapunk minden hónapban, ebből 12 ezer a családi pótlék, többi a gyes, meg szülés után van egyszeri anyasági támogatás, az 70 ezer ft, de van valami diplomás gyed, lehet, hogy azt megkapnád, nem vetetném el a helyedben.
2018. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
30%
Mivel a saját hibámból lettem terhes, nem büntetnék egy ártatlan magzatot azzal hogy elveszem az életét. Megtartanám.
2018. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nincs itt akkora katasztrófa. Nyárra végzel, utána jön a pici. Kapsz diplomás gyed-et, vagy a párod a gyed extrát. Utána mehet bölcsibe, te meg nyugodt szívvel mondhatod az állásinterjún, hogy már nem mész el szülni.

Ennél ezerszer rosszabb körülmények közé is bátran vállaltak már gyereket.

2018. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
56%

Diplomás gyedet kapnál 96.600+ 12.200 csp+apuka ha dolgozik adókedvezmény. Szerintem ez nem rossz azért..


Amiket leírtál az alapján tartsd meg , szerintem sose hevernéd ki az abortuszt a szavaid alapján

2018. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!