Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha megtudnád, hogy a leendő...

Ha megtudnád, hogy a leendő gyermeked (akivel terhes vagy) valamilyen veleszületett, maradandó betegsége lenne, elvetednéd?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti

/A betegség még addig derülne ki, amíg el lehet vetetni./


2019. júl. 19. 01:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

8:48 Sajnos nem csak komoly betegséggel lehet elveteni a babát a 24. hétig, hanem bármilyen UH eltéréssel ami az életére talán nincs is kihatással. Egy 6. ujj miatt is. Az én babámnak van egy kis vesecisztája és amiatt is a 19-24. hét között 3x kellett mennünk genetikai tanácsadásra, hogy akkor tuti megtartjuk-e... Rajta is van nagy betűkkel a papíromon, hogy mi ezt vállaltuk.

Szóval ennek fényében írom a kérdésre válaszként, hogy nagyon nem mindegy mi az a tartós betegség. Van amivel gond nélkül le lehet élni egy életet anélkül, hogy bármit különösebben befolyásolna, van ami pedig pokollá teszi egy család mindennapjait. Utóbbit én sem vállalnám.

2019. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ezt megbeszéltük a férjemmel mar az elején.
2019. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sokáig bűntudatom volt az ilyen gondolat miatt, ismerek ugyanis egy idős nőt, akinek két beteg fia van. Mindkét fiú már bőven 30, talán 40 fölött van, az egyikük down szindrómás, a súlyosabbik esetből, akit iszonyú nehéz kezelni és el kell látni. A másik fiúnak nem tudom mi a betegsége, de ő beszélni sem tud, egy ágyban fekszik egész nap, gágog és összehúzott végtagokkal fetreng, pelenkázni, tornáztatni, fürdetni, etetni kell. Mikor először voltam náluk és megláttam milyen állapotban van a két ember, rettenetesen megijedtem, részben mert ehhez nem vagyok hozzászokva (rendszerint egészséges emberek vesznek körbe), részben pedig mert akkor is tudtam már, hogy én ezt képtelen lennék vállalni és csinálni. A két gyerek egész élete az anyjuk gondoskodásán múlik, aki már idős, és ha valami történik vele, akkor ők életük hátralevő részét egy erre fenntartott intézetben fogják leélni. Ez nekik sem lehet jó, fogalmam sincs milyen érzés lehet cselekvésképtelennek, sőt, kommunikációképtelennek is lenni, és azt sem tudom, milyen egy egész életet egy beteg gyerek gondozására szentelni. Biztosan lehet ez másoknak szép és hálás dolog is. Nem azért, mert a klasszikus idilli családképbe nem illik egy beteg vagy mondjuk fogyatékos gyermek, de nekem ehhez nem lenne erőm, főként lelki erőm egy ilyen életét végigkísérni. Most, hogy látom, nem csak én nem vállalnám valamelyest könnyít rajtam, de így sem vidám dolog beismerni, hogy igen, van az a határ, amin túl elvetetném én is.
2019. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Biztosan.
2019. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

El.

Kolléganőm lánya Down szindrómás, emellett valamilyen végtagrendellenessége is van.

Kolléganőm 27 éve egy dackorszakos háromévest nevel. Nem szeretetből, kötelességtudatból.

A tévében csak a cuki downos gyerekeket, esetleg a társadalomba illeszkedő felnőtteket mutatják. Azokat, mint a kolléganőm lánya, aki random dührohamot kap, ha menstruál, és nekiront az anyjának, nem.

Próbálta intézetbe adni. Mesélte hogy 5 hónapot bent volt a gyerek, és ő fedezte fel, hogy terhes. Ugyanis háromhavonta kapott volna fogamzásgátló injekciót, csak késtek a második szurival.

2019. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha értelmére kihatna akkor mindenképp. Ha testi fogyaték, akkor nem tudom hogy döntenék. Most azt gondolom elvetetném, de ha az adott helyzetben lennék, nem tudom mit csinálnék.
2019. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%
Mindenképp. De én betegség nélkül is.
2019. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

Elvetetném, igen.



tegnap 09:47

Ez nagyon brutális! :-O

2019. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
21%
Én megtartanám, mert az ugyanúgy az én gyerekem. Ugyanúgy ember, mint az, aki már megszületett és egészséges. Nem tudnék a saját gyerekemre teherként vagy problémaként tekinteni, akitől meg lehet szabadulni. A betegek ugyanúgy értékes emberek, mint az egészségesek. Azért vannak a kezelések, hogy meggyógyulhasson (vagy ha nincs mód teljes gyógyulásra, akkor hogy javuljon az állapota). És nincs szenvedésmentes, tökéletes élet. Egyébként még a mai, fejlett orvostudomány sem tudja 100%-osan megmondani valakiről, hogy beteg lesz-e. De ha még meg is tudná mondani, később is jöhetnek nem várt problémák, betegségek, amik most még nem láthatók előre. Meg sajnos sokszor az orvosok felnagyítva adják elő a problémát. És ha még nem is tudnám felnevelni: vannak, akik direkt beteg gyereket akarnak örökbefogadni.
2019. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18%
Attól függ mi, van olyan betegség ami már gyógyítható, akkor megtartanám de azért nem szülném meg hogy 1-2-5-10 nap/hét/év múlva egyszercsak meghaljon addig meg kitudja minőségben éljen.
2019. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!