Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nehany napja ereztem eloszor,...

Nehany napja ereztem eloszor, hogy mocorog a baba, tegnap gyengebben, ma csak egyszer. Ugye nincs baj?

Figyelt kérdés
18+6 hetes vagyok. Normalis ez? Egy ismerosom ugy vesztete el a babajat 4 honaposan, hogy nem tunt fel neki, hogy nem mozog, ezert parazok egy kicsit...
2019. aug. 8. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod innentől kezdve 22 héten át minden nap minden pillanatban érezni mozogni.


Én sem figyeltem a mozgását, 37. hétig dolgoztam, és tökéletesen egészséges fiam született.

2019. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális hogy nem érzed minden nap az elején. Azért ő még picike mozog ő csak nem érezni erősen vagy egyáltalán. Ha csak egyszer érzed egy nap még rendben van (sőt az elején ha 1-1 nap nem érzed is) később sűrűbben fogod, és ha már "idősebb" terhesség lenne gond is lenne de 18+6 hetesen nem az
2019. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
24-25. héttől kell csak minden nap érezni. Onnan sem folyamatosan, van, hogy "eltűnnek" fél napokra.
2019. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még odébb lesz az hogy minden nap érezni fogod. És akkor is lesz olyan hogy órákig nem érzed. Az én picikém kis lusti. Főleg délelőtt. Nst-re szőlőcukorral, gyümölcslével, csokival felszerelkezve mentem hogy felkeltsem valahogy.

Ha nagyon félsz vegyél szívhang figyelőt

2019. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyformán mozgékonyak mindig, néha egész nap nyomják, máskor meg fél napokat szundiznak. Arra kell figyelni, ha már határozottan érzed, rendszeresen, akkor kell vele orvoshoz menni, ha 48 órája nem észlelted a mozgását. De olyan is van, hogy kényelmesen elvan, és kisebb korban nem érezni még minden kis ficergést, csak a nagyobb rúgásokat, forgolódásokat, apró matatást kevésbé. De amíg egy nap legalább egyszer észleled, nem kell orvoshoz rohanni,mondjuk meg lehet esetleg dokinak említeni, hogy kevésbé aktív.

Ami az ismerősöddel történt sajnálatos, de sajnos nagy valószínűséggel időben észlelve sem tehettek volna túl sokat.

Kisebb féltestvérem elhalását 37 hetesen is "mostohaanyám" (sosem nevelt, apám második felesége, csak nem tudom hogy mondjam) úgy vette észre, hogy 2 napja nem mozdult és irány azonnal a doki. Sajnos nem tudtak tenni már semmit és az sem derült ki mi történt. Ez kivédhetetlen... Ő észrevette, hogy baj van, mégsem tudták megmenteni. Ha azt mondta volna pár óra után, hogy nem mozog, elhajtják... Persze ha anyuka erősödik, kötelesek megvizsgálni. Lehet akkor észrevették volna, hogy valami nem stimmel, és azonnali császár, talán életben marad... De olyan korán sokszor nem érezni a bajt, főleg első terhességnél nem, de sokadik áll sem biztos. Ha pedig már nincs szívhang, sajnos nincs mit tenni... Ez szomorú, de azt kell mondjam, igen, figyelni kell, és igen, ha bármi is furcsa, szólni kell, de túlparázni nincs értelme, nem szabad paramaminak lenni, csak az ésszerűség határain belül odafigyelni.

2019. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis, en 17+5hetes voltam mikor eloszor ereztem, de aztan volt mikor egyaltalan nem ereztem. Napi szinten 20 hettol kezdtem el erezni
2019. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!