Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hirtelen hasi fájdalom a...

Hirtelen hasi fájdalom a terhesség alatt helyzetváltoztatás következtében?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy valaki tapasztalt-e már olyat, hogy a terhesség korai szakaszában (9 hetes vagyok) hirtelen mozdulatokra éles, szúrós fájdalmat érez a hasában? Általában csak akkor szokott előfordulni, amikor az ágyban átfordulok egyik oldalamról a másikra. Olyan érzés, mintha meghúzódna egy hasizmom vagy egy szalagom. Utána kb 1-2 másodpercig fáj, de ha ellazulok, akkor igazából rögtön javul is a helyzet. A fájdalmat körülbelül a köldökömtől 2-3 cm-re jobbra érzem.

Köszönöm a hasonló tapasztalatokat!



2019. aug. 12. 07:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen éreztem. Magnéziumot kaptam rá
2019. aug. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, nekem sokat fájt, húzódott a hasam már 9 hetesen is, és azóta is gyakran visszatér. Néha pár napig semmi, aztán hirtelen megint elkezd húzódni, fájni. Az orvosom szerint a növekedés miatt ez teljesen normális, magnéziumot szedek rá, sokfélét kipróbáltam, nekem a magnerot vált be leginkább. 30hkm
2019. aug. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is előfordult, én is megijedtem. Nő a méh, feszülnek a szalagok, teljesen normális. Ilyenkor picit pihenj, elmúlik és nincs is semmi baj.
2019. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.Kerüld a hirtelen mozdulatokat, egy idő után szinte automatikus lesz.
2019. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normalis, en is ereztem neha mar 9 hetesen is es most is 28 hetesen. No a mehed es nyulnak a mehet tarto szalagok, etol nem kell megijedni.
2019. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ajjajj, de meg mennyi ilyet tapasztaltam, nem is tudtam a terhessegrol :) Ha elkeztem nevetni, tusszenteni, vagy hirtelen felalltam a szekrol, ugy belenyilalt, hogy belegornyedtem.

Aztan elmult, de tegnap (19 hetes vagyok most), ahogy kiszalltam az autobol, ismet megfajdult. Megemlitem az orvosnak majd, de nem hiszem, hogy baj lenne.

2019. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Nagyon sokszor, egy rossz forduláskor, felüléskor éreztem és érzem is néha, pedig most vagyok 22 hetes. Normális, nyugi. :) Jó babavárást.
2019. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is sokszor érzek ilyet, de nekem volt már egy császárom, eddig arra fogtam, az első terhességem alatt nem tapasztaltam ilyet. Ezek szerint nem a császár maitt van, sebaj. A magnézium tényleg segít.
2019. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2019. aug. 12. 11:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. Azt mondták húzódnak a mehszalagok. Nem egy kellemes érzés, de nem volt baj.
2019. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!