Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek hány kg-tól...

Szerintetek hány kg-tól számít túlysúlyosnak egy kismama? Mekkora az a túlsúly, ami már gondot okoz ultrahangnál?

Figyelt kérdés
A kezdő súlyra vagy első trimeszteri súlyra gondolok, mert a végén ugye már elég sokminden közrejátszik a súlymérésnél.
2019. aug. 14. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Hát, azért nem csak a súly számít, gondolom tudod. Nem mindegy, hogy 190 centihez 80 kg valaki, vagy 150 centihez van ilyen súlya. Amúgy szerintem az ultrahangnál nem befolyásol semmit, hogy mennyi felesleg van rajtad. Ha más nem hüvelyi ultrahangot fognak csinálni, de a hasival sem lesz gond.
2019. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tudom mekkora az a súly ami gondot okoz,de az biztos hogy ha valakinek vastag a hasfala akkor az megnehezíti az uh.-ot.Hüvelyit meg állítolsg csakna 12.hétig csinálnak.
2019. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most voltam 12. Heti genetikai UH-n. Én is izgultam, én 160 centihez vagyok 96 kg jelenleg. Többel indultam egy picit, a doki és a védőnő is diétára fogott. Mindent tökéletesen látott a doki a sima kórházi géppel. Szóval szerintem sok minden számít.
2019. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
120 kg körül voltam mind a 4-gyel, sosem volt gond UH-n, minden látszott szépen. Hüvelyit egyedül a másodikkal csinált a dokim, amúgy 7-8 hetesen is sima hasi volt.
2019. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam genetikain, ahol ráírták a papíromra, hogy túlsúly miatt korlátozott látási viszonyok. Elgondolkoztam, hogy akkor mennyit ért ez a vizsgálat? Lehet, hogy nem is vennék észre, ha gond van? (egyébként egy jó nevű intézetben voltam, elvileg profik a gépeik).

Nem vagyok kimondott vékony, de a BMI-m a normál tartományban van, nem gondolnám magam extrém esetnek.

2019. aug. 15. 09:17
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Hüvelyi uh -ot kellett volna csinálniuk.
2019. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!