Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyes kismamak hogy tudnak...

Egyes kismamak hogy tudnak ilyen sokat hizni?

Figyelt kérdés

Termeszetesen nem a hormonbajos mamikra gondolok, az teljesen ertheto. Tobb helyen is olvasgatok sztorikat, es egyesek olyan sulygyarapodasrol irnak, hogy az agyam eldobom.....9 hetesen 15 kg??

Termeszetesen nem all szandekomban megbantani senkit, csak elgondolkodtam......nem onfenyezesbol, de en 21 hetes vagyok, es eddig egy dkg felesleg nincs rajtam.......mondjuk en sokat mozgok, de akkor sem ertem....egy egeszseges kismama, aki nincs "agyhoz kotve", hoy tud ennyit hizni???

Azt nem tudom elkepzelni, hogy annyit nassolnak meg esznek, rengeteg kismamit ismerek, akik -ugyanugy mint en-, teljesen normalisan taplakoznak, de nem viszik tulzasba, nemhogy edesseget enni.....

Tenyleg nem szeretnek senkit megbantani, ne vegyetek magatokra, csak egyszeruen nem tudom elkepzelni.....

Ti mit gondoltok? Volt valaki ilyen helyzetben? Meselnetek?

Udv, Nati



2013. dec. 23. 22:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Várd ki a végét...

Én a 24. hétig 4 kg mínuszban voltam, mert csak fogytam.

Aztán a végére csak feljött 8 kg plusz súly rám, bár ez csak a baba és a járulékos dolgok súlya volt.

Aki nem ilyen szerencsés és vizesedik, az ettől sokkal többet szedhet fel.

2013. dec. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%

Állandóan esznek, mert ugye "kettő helyett" kell enni.

Én mindent ettem, édességet is, mégsem híztam 5-6 kilónál többet. Szülés után nem maradt rajtam felesleg.

2013. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Persze en sem gondolom, hogy a 40. heten se lesz rajtam semmi pluszkilo, de azert 9 hetesen 15 kg.....az borzalom szerintem :S Nagyon nehez lehet igy vegigcsinalni a terhesseget....
2013. dec. 23. 22:09
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Szeptember 2. óta ágyban fekszem, most per pillanat két napja kórházban, a napi mozgásom kimerül annyiban, hogy párszor kimegyek a mosdóba. Így nem volt nehéz 16 kg-ot hízni. 22 hetes vagyok.
2013. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Én ismerek olyan nőt, aki ikrekkel volt terhes és a gyerekek meg a placenta sólyán kívül egy dkg plusz nem volt rajta. Tudatosan odafigyelt az evésre. Neki két igencsak beteges gyereke született. (ekcémások, asztmások és nagyon gyakran betegek) Ismerek olyan anyukát is, aki azt ette meg a terhessége alatt amit csak megkívánt. 20 kg plusz volt rajta a gyerek súlyán kívül. 6 hónapig szoptatta a kicsit, mellette pedig egyáltalán nem mozgott. 6 hónap alatt több ment le róla, mint amennyit a terhessége alatt felszedett. Az ő gyereke teljesen egészséges. Nem tudom, hogy a két esett között van-e összefüggés, mivel nem vagyok orvos, ezért inkább mindenki úgy ítélje meg a dolgot, ahogy akarja.
2013. dec. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Ez tök egyéni, szerintem azok híznak főként sokat, akik nagyon soványak voltak, a szervezet raktároz, mert nincs tartalék. És csomó kismamának hányinger helyett farkasétvágya van. Örülj neki, hogy ez neked nem probléma :)
2013. dec. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is veszélyeztetett terhes voltam, ágyhoz kötve, kizárólag mosdóhasználathoz kelhettem fel. Ráadásul toxémia-gyanús voltam, iszonyatosan vizesedtem, volt, hogy egy hét alatt öt kiló VÍZ jött fel. 32 kg plusz lett a vége.


A 20. hétig egyébként normális, hogy nem szedsz fel semennyit, hisz a baba még csak most fog igazán belelendülni a növekedésbe.


Most a másodikat várom, 16 hetes vagyok, szerencsére (lekopogom) most nem kell feküdnöm, így nem is híztam.


De a genetika is sokat számít, hidd el!

2013. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Jaj, 5os, ne ijesztgess, elfelejtettem irni, hogy en is ikres vagyok :/

Bar en inkabb sportolassal tartom magam karban, mint koplalassal....az nekem sose ment...

2013. dec. 23. 22:21
 9/25 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálom, nem akartalak megijeszteni. De azért csak óvatosan a sok mozgással meg az evéssel is. :) Jó babavárást!
2013. dec. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen :))

Azert nem fogom annyira tulzasba vinni, meg nalunk olyan rendesek a dokik (parom orosz, es Moszkvaban elunk), hogy biztos rengetegszer fognak majd figyelmeztetni :-)

2013. dec. 23. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!