Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszul lévő kismamák, ti...

Rosszul lévő kismamák, ti hogy éltétek túl a "kritikus" első trimesztert?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várnám, akik nagyon ramatyul voltak az elején, de voltak trükkjeik, amik valamelyest enyhitettek a tüneteken. Mi most próbálkozunk a babával, de már előre rettegek a hányástol. Tudom, ha megszuletik lesz ennél nagyobb gondom is, stb stb, bla bla, de engem most tényleg "sikersztorik" érdekelnek, hogy túl lehet élni az első 3 hónapot 😊!
2019. aug. 23. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Olyan is írhat,akinek nem múlt? :)

9.héten kezdtem hányni.Nem csak reggel,hanem bármikor jó sokszor.Alig vártam leteljen a 12 hét,mondom tuti nem leszek olyan peches,hogy nálam ne legyen úgy ahogy sokaknál. Hát tévedtem.Rosszabodott :D Átment vészes hányasba,napi 20-30..volt,hogy közel 40szer. Többször voltam kórházba.És itt jött a számomra enyhítő dolog...az infúzió. Így mentem el a 30.hétig. Onnan már élveztem mindent :)

2019. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Fu első nagyon sajnálom. Ettől mégjobban rettegek, mármint a vészes hányástol. Bízom benne, hogy nem leszek ilyen peches. Megszuletett már a babád?
2019. aug. 23. 09:25
 3/15 anonim ***** válasza:
MagneB6,mentolos rágógumi neken bevált,ezen kívül az iszonyat émelygésre pár korty hideg kóla ;) hiába ellenzi pár egészségmániás szuperanyu, nagyon sokunknál beválik.
2019. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát wngem nem nagyon érdekel ki mit ellene, ha a kóla segít, akkor azt kell inni és kész. Mondjuk a ragot nem bírom elviselni ha émelygek, de talán a B6 vitamin jó lehet. Meg gondolom a türelem, hogy vége legyen a rosszulléteknek 😄.
2019. aug. 23. 09:35
 5/15 anonim ***** válasza:

Semmi nem segített. 6.hettol 16.hetig folyamatosan minden nap többször is... Mar volt h egy étterem logóját megláttam, attól is. Minusz 10kg. Mondjuk azt nem bántam :D

Semmi, de semmi nem segített, pedig vegigprobaltam az arzenalt :D 16.hettol 20.hetig kb mar csak 2-3 naponta hanytam es max emelyegtem. 20. hettol mint akit elvagtak. Imadtam onnan terhes lenni.


Mi segített, a munka.. Elterelodtek a gondolataim. Mondjuk kulfoldon dolgoztam, így nem volt opcio a tp, es a hányást se veszik annyira komolyan.. Akkor adtak volna mondjuk egy infúziót, ha már kiszaradok.

Mondjuk ezert nem akartam sokáig 2.babat. Gyerek nelkul ugye "könnyű volt" rosszul lenni... Most gyerek mellett haaaat...

2019. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az is meglehet, hogy sohse fogsz hanyni :)

Nem mondom, hogy ez jobb, engem allando jelleggel folytogatott a hanyinger, de sohse jott fel, pedig lehet megkonnyebbultem volna. Reggel egy pohar viz ehgyomorra es egy szelet piritos, szaraz perec vagy keksz egyvkicsit javit, napkozben Rennie vagy Gaviscon, kb igycveszeltem at az elso trimesztert. De emellett van meg sok kellemetlen tunet, amivel nem tudsz mit kezdeni, pl szagerzekenyseg (en rosszul voltam a parfumoktol, mososzer illatatol, dezodoroktol), aluszekonysag (ahogy hazaertem a munkabol, rogton lefekudtem szundikalni), es meg sorolhatnam.

2019. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem volt nektek sem könnyű. Engem a hányáson, émelygésen kívül más nem igazán zavar, így is sokat alszok, szóval az álmosság nem lesz kellemetlen nekem. Na mondjuk a szedulesrol és a szag érzékenységrol már ezt nem mondhatom el. Hát de mindent a nemes cél érdekében, ugyebár 😁. Mi amugyis csak egy gyereket akarunk. Szóval elég lesz egyszer átélni.
2019. aug. 23. 09:45
 8/15 anonim ***** válasza:
Fiammal a 8.héttől a 24. Hétig a lányommal 7.héttől a 28.Hétig voltam rosszul, de előfordult 34 hetesen is. Lányommal kórházba kerültem 2 hét alatt 7kg hánytam le magamról:( . Kóla segített valamennyit, de más nem ideg. Pl. Húst egyikkel se -bírtam enni a félidőig.
2019. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen* bocsánat
2019. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Épp ma lett 7 hetes :) És valóban úgy van,ahogy írtad.Minden elmúlik :)Ilyen pokoli terhesség után a szülésem is az volt ...35 óra. De újra végigcsinálnám :) Kívánom neked, hogy hamarosan sikerüljön és megoszd te is a sztoridat :)
2019. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!