Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én még nem kötődöm a babámhoz!...

Én még nem kötődöm a babámhoz! Normális ez? A 11. hétben vagyok. A hormonok teszik, vagy csak tudat alatt attól félek, hogy a kritikus 3 hónapban vagyok és félő, hogy elveszíthetem! Ezért nem merem még magam beleélni. Első terhesség! Kérlek írjatok

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokan a baba születése után sem kötődnek a babához, csak hetek, hónapok múltán. Majd megjön az anyai ösztönöd
2013. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van aki a szülés után kezd kötődni. Nekem az elsővel hamar ment, már szinte a terhesség alatt, a másodiknak több idő kellett. Terhesen valahogy csak a nagy hasamat éreztem, nem volt az a kapcsolat, mint a másikkal. A kórházban csak egy kis csomagnak láttam és idegenkedve néztem, és majdnem megőrültem, hogy hozzák már be a másikat látogatni, mert hiányzik.
2013. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11. héten ezzel még semmi gond nincs. Ez fokozatosan alakul ki, és leginkább a szülés után erősödik fel. Vagy utána. Ilyenkor talán szerencsésebb is kevésbé kötődni.
2013. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 10. 05:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Én amíg nem éreztem, néha el is felejtettem, hogy terhes vagyok... alakul ez az érzés folyamatosan, ahogy megy előre az idő, kialakul a kötődés! :)
2013. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, nem mertem beleélni magam. Valahogy éreztem, hogy baj lesz, és lett is. :( Pedig akartam a babát, nem arról volt szó, hogy nem akartam.

Szerintem nem normális, de attól még gyakran előfordulhat. Én a 12. heti uh-t vártam, mint a messiást, hogy minden oké legyen, de sajnos nem értük meg...

Nagyon el vagyok keseredve.

2013. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ohhhhh nagyon sajnálom! Igen én is sokat aggódom, hogy minden rendben legyen....azt mondják ha baba elmegy ebben az időszakban akkor nem volt elég erős az élethez. De én azt kívánom, hogy legközelebb ne így történjen és minden rendben zajlodjon!!!!!
2013. júl. 10. 17:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Az aggodalmaskodás nem tesz jót a babának, szóval szerintem inkább engedd el magad.


Majd akkor kötődsz jobban, ha megérzed, hogy rugdos. Legalábbis én így voltam vele.


Ilyen apróságokon most ne stresszelj. Olyan dolgokon rágódsz, amik valószínűleg nem is következnek be.

2013. júl. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem érzem valahogy a kötődést,kapcsolatot,emiatt aggódok is nehogy gondok legyenek szülésnél.Nem volt még akezemben sem ilyen pici baba és félek,hogy majd születése után hogy bírkózok meg a hirtelen változással.
2013. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!