Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam a 12 heti...

Tegnap voltam a 12 heti genetikai ultrahangon. Ki derult ket petelyu ikrek. Lehetseges az hogy az egyik fiu lesz a masik lany?

Figyelt kérdés
Egy mereteik vannak egyedul a hosszuk 3 mm-rel kisebb a B babanak. Elore is elnezest a buta fogalmazasert. Hogy birtatok ikres babas anyujatok kettovel egyszere? Nagyon nehez volt mi volt nehez mi volt konnyu? Nagyon felek mivel csaszarosak lesznek. Mindentol felek.
2019. aug. 23. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

PetéJű


Bármilyen neműek lehetnek, nekem pl. fiú-lány párosom van, de értelemszerűen lehet két fiad és két lányod is. Nekem van egy kicsivel idősebb fiam is, így hárommal kell egyszerre elbírni. :) A császártól nem kell félni, az első pár nap kellemetlen, aztán semmi. De időd se lesz ezzel foglalkozni, ne aggódj. :DDD


Az első egy év könnyebb volt, amióta mennek és atomjaira szedik a lakást, udvart folymatosan, sokkal nehezebb. Az enyémek most 21 hónaposak, szerintem a legrosszabb időszak az kb. 1-2,5 éves kor között van, amikor már el tudnak jutni bárhova, de félelemérzet nulla, befolyásolhatóság nulla. Állandó készenlét és kétfelé szakadás. Az ovissal már sok szempontból sokkal könnyebb. Én szívesen ugranék most az időben 2-3 évet előre.


Amúgy vannak facebookon nagyon jó ikres csoportok, érdemes belépni, nagyon jó, támogató közeg van. :)

2019. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ikreim nincsenek, de az esély arra, hogy lány-lány legyenek 25%, fiú-fiú szintén 25%, fiú-lány 50%.


Ha egypetéjűek, akkor ugyanaz a nemük 100%. Ha kétpetéjűek, akkor pont annyi esély van, mint két ég, más utáni terhességből a gyerekek neme.

2019. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ikreim nincsenek, de az első 2 közt 13, a 2-3. közt 18, a 3-4. közt 20 hónap van. Tudnék mesélni... 😂 Simán megoldható 2 pici ellátása, 4-é is. Sokkal türelmesebbek lesznek, tudják, hogy várni kell, nem lehet mindig mindent azonnal.
2019. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az elso mondja 🙂 ha megtanulnak jarni onnantol nehez 1-2 evig amig o iba nem kerulnek

Nalunk alap h kulon csoport es osztalyba jarnak, hiszen ok ket kulon ember jar nekik az h meg legyenek kulonboztetve egymastol.

Igaz en spontan szultem nem csaszarral.

A dokim halistennek nem csaszar parti

Az ikrek alt elobb jonnek mint a egykek


Amugy hh csaszar ?

2019. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert 15 honapja volt csaszarom es ez az indokjuk
2019. aug. 23. 13:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitsegeiteket
2019. aug. 23. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Gratulálok. Nekem egy nagyobb lányom van és egy 2,5 éves ikerpárom (fiú-lány).


Nem biztatlak, készülj fel, hogy nagyon nehéz lesz. Mindenképpen legyen segítséged az első hetekben. Én megtanultam tandem etetni őket, szerencsére volt sok tejem.


Közlekedni egy horror volt velük, az ikerkocsi többnyire nem fér be sehová, keskeny járdán nem fér el. Amióta totyogók lettek, ketten négyfelé rohannak, így még mindig babakocsizunk ha hosszabban kell gyalogolni. Várom már én is azt az időszakot, amikor valamennyire hajlandók lesznek szépen mellettem sétálni.


Sajnos az első két évben nem sokat aludtam éjjel, mert ők csak az elmúlt pár hónapban kezdték átaludni az éjszakákat. Igaz, minden baba más, lehet neked nem ez jut, de azért készülj fel, hogy az első hat hónapjukra nem biztos hogy emlékezni fogsz később a kimerültség miatt.


Nekem is császár volt, de nem törvényszerű amúgy hogy az legyen, ahogyan a korszülés sem törvényszerű. Sok anyukáról tudok, aki a betöltött 37. hétig húzta az ikerterhességet. Az enyémek 36 hétre születtek, de szerencsére nem kellett koraszülött osztályra vinni őket.


A császármetszéstől nem kell félni, kb. egy hét a felépülés. Csak nem szabad elhagyni magadat, mert a sebgyógyulás és az összenövések elkerülése miatt nem jó ha sokat fekszik az ember.


Tudom, még messze van, de amit az előttem szóló írt igaz, jó ha oviban, suliban szét vannak választva és nem egy csoportba/osztályba járnak.


A beszédfejlődésüknél figyelni kell, mert sokszor kialakítanak maguknak egy iker-nyelvet, és emiatt késhet a beszédfejlődés.


Nekem ugye vegyespárosom van, ami az öltöztetés miatt jó nagy szívás, de mára már azt csinálom, hogy az uniszex pólókból nadrágokból simán veszek kettőt és összeöltöztetem őket. (úgysem tévesztik őket össze, mert ugye fiú-lány).


Végül, amiért jó dolog ikres anyának lenni, hogy a sok nehézség mellett dupla örömöt adnak, mert nagyon édesek, főleg ahogyan együtt játszanak és néha civakodnak :-)


Javaslom lépj be a Facebook-os ikres csoportokba, ott sok jó tanácsot kaphatsz.

2019. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia

Annyit tudok mondani hogy ha kétpetéjüek akkor van esély rá hogy fiú és lány baba legyen.

Viszont kérdezni szeretnék hogy eddig nem látták hogy ikrek?

2019. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szioka nem pedig 2 szer is voltam orvosnal egyszer mikor 8 hetesen meg allapitotak meg tiz hetesen keves verzes es alhasi gorcsok miatt de akor sem lattak. Tegnap ert a hidrg zuhany
2019. aug. 23. 20:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja es igen ket petejuek
2019. aug. 23. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!