Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ettem egy kis túrót aminek...

Ettem egy kis túrót aminek nem volt jó íze. Mi lesz?

Figyelt kérdés
Túrós tésztát csináltam, a szavatossági ideje jó, még vagy 4 napig, nem volt kibontva, zacskós. Miközben kibontottam nem éreztem rossz szagot, de amikor megkóstoltam, sajnos le is nyeltem, fura íze volt és most beleszagolva már az illata is olyan savanyú egy kicsit...most aggódom, meghánytassam magam inkább? Vagy már mindegy? Mi bajom lehet?
2019. aug. 26. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos valami állati nagy bajod lesz tőle. Nyugi már! És kérlek ne hánytasd magad idiótásogok miatt. Fél falat romlott turótól még a fosás sem fog rádjönni.
2019. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ezert megkapom az orvosi Nobelt..:


Legvaloszinubb, h FOSOL majd.

2019. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz egy kicsit a fejedet a nyakadra azért kaptad.


Túro=sajt vagy is habár a mi érzékeinknek már nem jó, de abban semmi káros anyag nincsen.

Ahogy a savanyú tejtöl sem.

A tejtermékeben az egyetlen rossz az lehet ha elkezd penészedni, arra allergiás reakció lehet, ezért is minden penészest hanyagolni kell, de egy kanállal még attól sem biztos, hogy bajod lenne.


Más gondot okozó baktériumok vagy virusok akkor is lehetnek benne, ha az íze szuper.


DE mitöl is félsz most? Hogy hányni vagy fosni fogsz? Ugye kb a valószínüsége, hogy hánysz az kb 1-2%. Ha meghánytatod magadat akkor már biztosan fogsz hányni.

Nem is értem ezt a gondolkodást, vagy én vagyok túl okos vagy te vagy túl együgyü, hogy hánytatással kerülj el egy nagyon valoszínütlen hányást?

2019. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam így, nálam keserű íze volt a túrónak. Még az a szerencse hogy nagyszemű darabokban volt és utána jobban megnéztem a zacsiban, akkor láttam hogy penészes az alján. Mivel csak egy kanállal ment le nem is lett tőle bajom, de dobtam is ki.


Ha nem émelyeg a gyomrod akkor ne foglalkozz vele, semmi bajod nem lesz.

2019. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mindenen paraztat a vedono, igy hiaba vagyok diplomas mernok, orvos nem vagyok, hatha itt valaki tapasztaltabb/esetleg szakmabeli. Az, hogy arrogansabb, mar kiderult. Koszi annak, aki normalisan valaszolt.
2019. aug. 26. 12:42
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Vágod, hogy a turó romlott tej leegyszerüsítve. A savanyú íz és szag normális, ha keserü, akkor nem, de egy fél falattol nem halsz meg, de még fosni sem fogsz. Nehogy meghánytasd magad.
2019. aug. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát azért felnőtt nő létére kicsit átgondolhatnád a dolgot, mielőtt ész nélkül pánikolva hánytatnád magad!

Erre nem mentség az, hogy nem vagy orvos. Még ha higanyt vagy fagyállót nyeltél volna, jogos lennea hánytatás, de egy kicsit romlott túró miatt így behisztizni??

2019. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egy savanyított tejtermékről beszélünk, lehet hogy csak a terhesség miatt tűnt fel jobban a savanyú íz.

Még ha tényleg romlott is volt ekkora mennyiségtől semmi bajod nem lesz, de a legeslegrrosszabb végkifejlet is egy hasmenés lehet :D


Az íz érzékelésre sajnos nagyon ki tud hatni a terhesség. Én pl nem érzem a só ízét egyáltalán így inkább nem is teszek semmibe főzésnél, akinek kell rak bele utólag inkább mint hogy ehetetlenre sózzak mindent anélkül hogy egyáltalán feltűnne (volt rá példa már XD )

2019. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy ilyeneket írnak, mikor hülyeségeket kérdezel.. 🤦‍♀️
2019. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mi az oldal celja?
2019. aug. 26. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!