Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes pocis vagyok. Egy...

9 hetes pocis vagyok. Egy hete nincs székletem, már ott tartok, hogy a sok kajátol fáj a gyomrom. Mit csináljak, hogy minél elöbb legyen széklet? Köszi.

Figyelt kérdés
2008. nov. 15. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a pocaklakódhoz.Bizony a székrekedés ilyenkor nagy probléma.Egyél minél több rostos ételt,az őszibarack nagyon jó rá,de nekem a vitamin italtól ált helyre a székletem.én Hipp natalt ittam, és nem szedtem semilyen gyógyszeres vitamint.Nekem nagyon beállította a székletemet.olyanyirra,hogy nyáron ezt is szüneteltettem, mert inkább a sok gyümit,zöldséget ettem, és bizony jött a székrekedés is.aztán megint elkezdtem inni, és egy nap alatt helyreállt.igyál minél többet.boldog babavárást neked is.

33 heteske.

2008. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
KÖszike!Én is gratula neked!
2008. nov. 15. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én a terhesség elejétől a mai napig székrekedéssel küzdöm.Menj el a patikába, s vegyél glicerin kúpot. 1 percen belül lesz székeleted, a gyógyszertárban lehet kapni Ferenc József, vagy Mira gyógyvizet, reggelente éhgyomorra 1 dl-t ha megiszol, lesz tőle székleted, vagy Laevolac szirupot kérj, azt is lehet használni terhesen. Esetleg próbálkozhatsz még a szilvalekvárral reggelente éhgyomorra 1-2 evőkanál. Ha ezeket használod felváltva, egyikre sem szokik rá a szervezeted, s lesz székleted.


Lehet használ nálad a sok joghurt, rostban gazdag étrend, próbáld ki.

2008. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Csatlakozom az elöttem szólóhoz. Még csak annyit szeretnék hozzátenni, hogyha már egy hete nincs széklet, akkor cselekedni kell. Méghozzá, glicerines végbélkúp vagy esetleg ha van nálatok a patikában Microclist (ez folyékony). A babának nem ártasz vele, mert ez mind a végbélben játszódik le, és kb. 20 perc alatt lesz székleted.

Utána próbáld meg azokat az ételeket (italokat)amiket az elöttem szóló javasolt. Még ami esetleg bejön, savanyú káposzta vagy reggelire müzli.

Sok sikert!

Egy félidös kismama

2008. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is székrekedéses vagyok, de a terhesség előtt is ez volt mindig a probléma. Nekem nem vált be a szilvalekvár sem, a Tamarinlax lekvár sem, a Nature Care por sem, se a rostos táplálkozás, se műzli, sem a lenmag, semmi. A Laevolac meg úgy megcsavargatta a beleimet, hogy az a két óra hossza míg kifejtette a hatását kínszenvedés volt.

A terhesség előtt Oxytarm tablettát szedtem, de nem tudtam szedhetem-e terhesség alatt. Attól minden reggel mentem régen Wc-re. Volt aki azt mondta nem lehet szedni, volt aki terhesség alatt is szedte, végülis összetevői alapján c-vitamin, magnézium és citrus bioflavonoid van benne. Amit viszont terhesség alatt is biztosan lehet szedni az a Herbalife cég által forgalmazott Rost tabletta. Ettől is tudok menni rendesen Wc-re. Én is a Hipp Natalt iszom, de nekem nem javította a székletürítést.

39 hetes kismama.

2008. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyenkor gyakori a székrekedés, nekem a teresvitamin még csak rátett egy lapáttal.

Sok gyümölcs, tejtermék, kefír főleg, rostos üdítők, befőtt leve, ezek mind segítenek a széklet beindulásának.

2008. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyél aszalt szilvát este és tényleg hat.

Gutalax hashajtót is szedhetsz terhesen!

2008. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!