Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Július 31-én lejár a munkavisz...

Július 31-én lejár a munkaviszonyom, akkor leszek 37 hetes. Hogyan jelentkezhetek be a munkaügyibe, hogy augusztus 1-én már regisztrált álláskereső legyek?

Figyelt kérdés
Azon parázok, hogy 31-én szombaton lejár a munkaviszonyom, és nehogy elsején megszüljek... Mert csak 2-án tudok menni beregisztrálni.
2010. júl. 14. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Hányadikára vagy kiírva?

Mert én lehet, hogy nem is mennék munkanélkülibe, hanem megigényelném július 25-én (pl.) a THGY-t. (ha a 28 napba belefér)

Visszamenőleg (aug. 1-től) tudod igényelni a munkanélkülit, ha hétfőn bemész (vagy vki bemegy helyetted). Nem vagy köteles uis a gyerek születésétől kérni a THGY-t. Előtte 28 naptól kérheted, de ha mondjuk aug. 10-én megszülsz, és aug. 20-tól igényeled, senki nem mondja, hogy ejnye-bejnye! Persze érdemes a születésétől (vagy előtte) kérni, mert magasabb összeg, mint a m.nélküli.

Remélem, hogy nem bonyolítottam meg nagyon!

2010. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
23-ára vagyok kiírva. Mindenképpen el kellene mennem álláskeresésire tgyás előtt, mert akkor vissza tudok rá mennyi tgyás után, és onnan igénylem majd a gyedet!
2010. júl. 14. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Mégis megbonyolítottam.

Tehát:

a.) megigényeled a THGY-t még a szerződés lejárta előtt (ha belefér a 28 napba)

b.) ha mégis megszülsz vasárnap, hétfőn elmegy vki a munkanélkülibe, és vasárnaptól számolnak el.

c.) ha nem mész munkanélkülire, hanem vasárnap megszülsz, és onnantól igényelsz THGY-t, akkor is jár.

"2010. május 1-jétől terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, és

- a biztosítás tartama alatt vagy a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül szül,..."

Azt hisze, hogy ilyenkor passzív jogon jár a GYED is, ha másképp nem, hát úgy, hogy pár napra felvesznek álláskeresésire, és az idő alatt igényeled meg a GYED-et (biztosítottként).


Így jobban érthető.

(első voltam)

2010. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor b. :)
2010. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben vannak az okosságok. ;)

Sok sikert! :)

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogyha tgyásra úgy megyek, hogy nem vagyok előtte álláskeresésin, akkor tudok-e utána gyedet igényelni? Mármint hogy tgyás után mehetek-e pár napra álláskeresésire? Nem lenne mindegy, nem akarom elbukni...
2010. júl. 14. 16:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Értem a problémádat.

Sajnos annyira nem vág szakmámba, hogy erre pontos választ adjak.

Elvileg, amikor lejár a THGY, előtte kapsz egy levelet, hogy x. hónap y-án lejár a THGY-d, igényeld meg a GYED-et.

Nekem ez ápr. 16. volt. Ápr. 17-én felvettek munkanélkülire, és ápr. 30-ig tartottak ott. Ápr. 25-től kértem a GYED-et, de természetesen május 1-től kapom. (ez fontos, mert biztosítottnak kellett lennem)

Szóval engem úgy vettek VISSZA, de szerintem, mivel amikor lejár a THGY-d, másnaptól a "levegőben lógsz", szuverén jogod elmenni munkanélkülire. Ergo másnaptól pár napig álláskereső leszel, megigényeled a GYED-et biztosítottként, és járni fog. Szerintem.

Viszont mondom, nekem nem vág szakmámba.

Akkor jársz a legjobban, ha bemész az illetékes munkanélkülibe, és megérdeklődöd, hogy megszakítással kell csinálnod, vagy jó úgy is, ha csak a THGY és GYED között igényeled meg az álláskeresésit.

Szívesen segítenek, és ők biztosan jobban tudják nálam.

Azért remélem, hogy tudtam vmit segíteni!

Sok sikert! :)

2010. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!