Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat csuklik a magzat, ez...

Sokat csuklik a magzat, ez nem baj?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok, az utóbbi 2 hétben vettem észre, hogy csuklik a baba. Nevettünk rajta, meg aranyosnak véltük, de nem baj, hogy napi 3-4 alkalommal csuklik? Eltart 10-15 percig is egy csuklás. Ugye ez nem baj?

2019. szept. 12. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem :) Megkérdeztem a védőnőt. Iszik a magzatvízből, és ezért van, azt jelenti jó a reflexe :) Az enyém is csuklik, naponta kétszer is akár. Azt olvastam ezzel a tüdejük is erősödik.

29 hetes km.

2019. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
S ha kibújnak is állandóan csuklanak egy darabig. Minket jobban zavar, mint őket. Nyugalom.
2019. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2019. szept. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Az én kislányom is sokat csuklott, születése után is.
2019. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is nagyon sokat csuklott.. nem szűntek idekint sem, 3 hónapos. :)
2019. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, de akkor legalább tudod hogy miután kibujik is csuklos lesz :) a fiam rengeteget csinálta bent. 2-3 éves koráig aztán tényleg sokszor csuklott, ráadásul ha egyszer volt egy nap akkor borítékolható volt hogy aznap meg elojon párszor. Ez akkor volt kellemetlen amikor már majdnem aludt és rajott. Akkor kezdődik minden elölről..


Most 4 eves már kevesebbet csuklik de megmaradt nala néha néha visszateroen.

2019. szept. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem még jó jel is hogy csuklik hiszen így készül a kinti életre is. Nekem is nagyon sokat csuklik mondjuk már kezd egyre kevesebbet így a vége felé :)

38 hkm

2019. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
69%

Ebben a témában több cikket olvastam anno, itt van egy újabb, ugyanazokkal a megállapításokkal: [link] Vagyis nem tisztázott, hogy mitől van, de normális. A 2. és a 3. trimeszterben is megjelenhet, de sokan a 6. hónapban kezdik érezni. Több, akár 5 alkalommal is jelentkezhet egy nap. A 32. hét után ritkulnak a csuklások.

Esetleg megfontolhatod az orvos felkeresését, ha a 32. hét után is napi rendszerességgel csuklik 15 percnél hosszabban, vagy ha naponta legalább háromszor csuklik még a 32. hét után is.

2019. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!