Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 140/90 vérnyomásom. Mikortól...

140/90 vérnyomásom. Mikortól van Toxemia?

Figyelt kérdés
Napi 3*1 Dopegyt szedek, de nem megy lejjebb. Terhesség előtt is magas volt a vérnyomásom. Hogy alakult ki a Toxemia? Mi a jele? Éreztetek valamit?
2019. szept. 23. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevés. Hányadik hétben vagy? Dokidat hívd fel!
2019. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyógyszer mellett ennyi a vérnyomásod akkor ez magas.Beszélj az orvosoddal emelni fogja majd az adagodat.Toxemia jele magasvérnyomás, fehérje vizelés, arc/kéz/láb ödéma.Nem játék, azonnal beszélnék az orvosommal a helyedben.
2019. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban pont egy 38 hetes kismama feküdt mellettem ugyanilyen miatt. Neki azt mondták, hogy a tartós 150-160 közötti vérnyomással már indítják a szülést. A toxémia sajnos nem játék.
2019. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A magas vérnyomás mellé elvileg megjelenik a vizeletben a fehérje és vizesedni is kezdenél.Elég összetett folyamat.Önmagában a magas vérnyomás még nem hozza ezt magával.DE keresd meg az orvosod..


[link]

2019. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az elejétől ennyi a vérnyomásom,előtte is ennyi volt, 22 hetes vagyok ikrekkel, eddig 3x1/2, most 3x1 a gyógyszer, múlt héten emeltük, mert nem megy lejjebb.Nem dagadok,vizelet rendben. nem vizesedik a lábam, az arcom, néha a ujjaim dagadnak be estére, ha sokat főzök.
2019. szept. 23. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden magas vérnyomásos kismama toxémiás, inkább 160-ról lemenni nem tudónál kell elkezdeni aggódni. 150 dopegyttel nagyon nem szuper, de még húzható. Nálam legalábbis az ilyen érték nem toxémiát jelzett, családi hajlam volt, ezt is figyelembe kell venni. Nálad az elejétől magas, meg előtte is, úgyhogy ez így csak simán a szívás kategória inkább.
2019. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szintén ikres 23 hetes vagyok. Nekem is már terhesség előtt magas volt. Nekem 1 dopegyt vagy egyenlőre , a védőnőnél mindig 136-138 a vérnyomásom. Nekem azt mondta mérjem folyamatosan, ha 140 fölött rendszeres, akkor szóljak a dokinak. Háziorvos 150!et mért pár hete, ő azt mondta egyenlőre mérjem rendszeresen, ne emeljünk adagot.
2019. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!