Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok tanácsot adni? Hol...

Tudnátok tanácsot adni? Hol szüljek? Mi alapján válasszak orvost?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagytok. Nem tudok semmit egy kórházról, egy orvosról sem. Budapesten élek, itt rengeteg a lehetőség. Túl sok is. Mi alapján válasszak kórházat, orvost? Lakcímem vidéki, oda bajos lenne eljárni. Itt nem fogadnak emiatt jó szívvel. Ha ideiglenesre bejelentkezem az albérleti címemre, akkor a kerületi kórházban szó nélkül ellátnak? S ha megvan a kórház, még mindig nem tudom mi alapján válasszak orvost!? Magán dokikkal hogy van ez? Ha pl elkezdek magánban járni valakihez, úgy hogy random kiválasztok valakit a google-ból, akkor hol fognak labort stb. csinálni? Magándoki beutal valamelyik kórházba? Vagy hogy van ez? Segítsetek, teljesen elveszettnek érzem magam.😔 Plusz ha magánban járok valakihez, akkor ha a szülésre kerül a sor, hova fognak vinni? Mert gondolom nem a magánrendelőben zajlik a szülés. Teljes a bizonytalanságom.😩
2019. szept. 24. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be az albérletbe, de ha magánba jársz valakihez, mindegyik orvosnak van intézményi háttere, ott fogadni fognak.

Vannak "tipikus" kórházak, én a Honvédban szültem, itt volt PIC és ide hozzák a problémás eseteket, ikreseket, ez nekem sokat számított. Igényjogosult vagyok és sztk alapon jártam orvoshoz, akit fel is fogadtam. Gyerekágyon 2-3 ágyas saját fürdős szobák vannak, stb. Ezzel szemben erősek a protokollok pl első szülésnél kell a gátmetszés, nem lehet kádban szülni, csak fekve lehet szülni stb. Nem túlságosan támogatják a VBAC-t, de ösztönzik a természetes császárt.

LEgtöbb kórháznak van a kismamáknak létrehozott FB csoport, pl "Honvéd kórházban szültem-szülök" csoport. Ott rá tudsz kérdezni az orvosokra.

Én pl kizárólag nőt szerettem volna orvosnak, akihez jártam már idősebb, nem vállal szüléseket. Meg voltam elégedve mindennel. Vedd figyelembe orvos választásnál, hogy mennyire vagy problémás eset, pl van-e cukorbetegséged, szokott-e gondod lenni magas vérnyomással stb. Vagy pl szeretnél egy gondoskodó, lelkizős dokit, vagy inkább olyat, aki nem paráztat feleslegesen cakkumpakk kiírja az ambulánslapot a beutalókkal, majd 1 hónap múlva randi megint.

Most is egy honvédos doktornőhöz fogok járni, de magánrendelésbe, a vérvételeket viszont a kórházban fogják megcsinálni ugyanúgy.

2019. szept. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha bejelentkezel ideiglenes lakcímre ellátnak a hozzád tartozó kórházban és járhatsz a sztk-ba is rendelésre. Ha magan orvoshoz jársz de nem fogadod fel szülésre akkor a hozzád tartozó kórházban szülhetsz ügyeleten. Ha fogadsz orvost akkor járdz a rendelésére és abban a kórházban szülsz ahol ő dolgozik.

Olvasgass véleményeket, ha 11. kerületi vagy a Szent Imrében nagyon jó a szülészet, ott ügyeleten szülni is tökéletes mert mindegyik orvos szuper.

2019. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
13. kerületi vagyok. A honvédra gondoltam, de csak olyan alapon, mert közel van. Ez édeskevés. Azért is írtam ide, hogy ha tudtok adjatok tanácsot. Terhesgondozásra járhatok a Honvédba, de pl nőgyógyászatra nem, mert nem vagyok vörös keresztes jogosultságú vagy mi. 10. hétben járok, még nem látott orvos, ami nagyon aggaszt. Az sztk-ba rettenet hosszú a várólista, 2 hét múlva tudnék menni, és ezt az időpontot 2 hete kaptam. Katasztrófa!!! Éd csak itt vizsgálnak meg. Vagy marad vidék, ahol az állandó lakcímem van. Magánban meg hipp - hopp úgyis fogas valaki. Ezért gondoltam már erre.
2019. szept. 24. 18:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Vajúdás alatt viszont nem fognak elvinni a világ végére, ha mentő visz.


Ha mincs hond, akkor oda mész ügyeletben szülni, ahova akarsz


Egyébként nem kell bejelentkezned.


Vàlasztasu dokit, és felfogadod, az ő háttérkórházában szülsz.


Szent Imre valóban jó, de ha nem ügyeletre mész, akkor igen ki kell nyitni a pénztárcádat.

2019. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2x szültem a Szent Imrében ügyeletben. Mondjuk én oda tartoztam lakcim szerint, bar problémáztak, hogy az sztk-s orvos, akihez jartam, sotés, de amikor a lakcimem kerdezték, csendben maradtak. Az ellátas szuper volt, az orvosok rendesek voltak, a szülesznők is. De azt tudom, hogy max akkor vállalnak körzeten kívülit, ha ott van a fogadott oevosod, vagy ha utolsó pillanatban toppansz be.
2019. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
MAgánba hipp-hopp kapsz időpontot? Ma kaptam 2-3 hét a várólista oda is... :(
2019. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A dokival azért siess, mert ki fogsz futni a genetikai UH határidejéből! Ha gondolod írj rám, én írtam hogy aHonvéban szültem!
2019. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7. Jól mondja


7 +3 naposan kértem időpontot a 12. Hetire


13+6 napra kaptam... Pedig fizetősre mentem

2019. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as!

Azért döbbenet, hogy én most teszteltem pozitívat de már a doki asszisztense variált hogy tudok-e menni a dokihoz a 12. hét előtt... Te meg írod a genetikait. Valami nagyon el van k***a az egészségügyben.

2019. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4es, hacsak nem 5 perces fájásokkal esik be akkor oda viszik ahova körzetileg tartozik ha nincs fogadott orvos. Mentő meg automatikusan a körzetesbe viszi.
2019. szept. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!