Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lehetek? Nem vettem...

Terhes lehetek? Nem vettem volna észre ilyen sokáig?

Figyelt kérdés
7 hónapja szültem a kislányomat. Rögtön normálisan megjött időre pár hónapig. Aztán kb. 4 hónapja késegetett ilyen 4-6 napokat, aztán ugyanúgy megjött, azt hittem, hogy csak ciszta miatt nem akar,mert rengetegszer volt cisztám terhességem előtt. Védekeztünk óvszerrel minden alkalommal. Fogamzásgátlót orvosi okok miatt nem szedhetek. Mindig körültekintően jártunk el,mert én vissza szerettem volna menni dolgozni 2 éves korában. Viszont ma többször is éreztem egy apró simogatást belülről,amit nem tudtam hová tenni. Puffadt vagyok, semmi étvágyam nincs és nagyon nagyon elkezdett fájni a derekam és szédülök. Ugyanez volt a terhességemnél csak ott nagyon hánytam. Tesztet csináltam. Nem tudjuk eldönteni. Megmutattam pár barátnőmnek. Van aki lát rajta valamit,van,aki nem szóval olyan 50-50%. Volt,aki azt mondta, hogy csak száradási,valaki vélte felfedezni, hogy színe van. A lányommal majd leugrott a csík 1 hét késés után. Képet nem tudok róla mutatni, mert a férjem kidobta,hogy ne is nézegessem úgy sincs rajta semmi.Pénteken tesztelek újra. Lehetséges, hogy nem vettem észre hónapokig,ha már mozgolódást érzek? Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Ha terhes is vagyok, akkor miért nem mutatja a teszt? Járt már így valaki, hogy későn vette észre?
2019. szept. 30. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
sokan esnek teherbe szoptatás alatt,szoptatás végén.tesztelj majd meg tudod.szoptatás,szülés utáni terhesség lehetséges.
2019. szept. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Védekezés mellett? Hát nem hiszem. Amúgy meg nem szoptattam és ha szoptattam volna, akkor sem hiszem el,azt, hogy szoptatás mellett nem lehet teherbe esni,mert ez egy hatalmas tévhit. Aki nem akar babát védekezzen. Én is ezt tettem, azért nem értem ezt az egészet.
2019. szept. 30. 13:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a teszt alapján nem eldönthető akkor max valami nagyon korai terhesség lehet.Simogatásszerű érzést valamikor a 16 hét környékén éreztem, mondjuk mondják, hogy második terhességnél előbb érzi az anya,de szerintem ha óvszerrel védekeztetek tényleg mindig és körültekintően akkor nagyon nagyon kicsi esélyt látok arra, hogy terhes legyél.Persze nem lehetetlen.Mikor mész orvoshoz? Megírod mi lett?
2019. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem vagy terhes.
2019. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az első babánál már a 12. héten éreztem,hogy van,mert elég vékony vagyok. Viszont,ha ez terhesség netán, akkor jóval idősebb lehetek,mert császárral szültem és még mindig alig érzem a simogatást a hegem környékén,ha oda nyúlok,de belülről meg érzek valamit. 8kg felesleg van rajtam jelenleg így eddig nem nagyon tűnt fel semmi. Pénteken tesztelek,ha az is negatív, akkor jövő héten orvos. Hamarabb nem tudok elmenni. Megírom majd, hogy mi a helyzet.
2019. szept. 30. 13:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak fantom mozgás. Nekem is szokott olyan érzésem lenni, mintha valaki mocorogna odabent, de ezek csak a gázok, a természetes perisztaltika. Észre se vennéd, ha nem azon aggódnál, hogy terhes vagy.

Mindig védekeztek, a teszt negatív. Ilyen idős terhességnél azonnal megjelenne az erős második csík.

Nyugi.

Orvoshoz menj el! Az se jó, ha más miatt késik.

2019. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Józan eszemmel én is azt gondolom, hogy nem lehetek,de tudat alatt azért nem hagy nyugodni a dolog.
2019. szept. 30. 14:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már annyi idős terhes lennél, hogy belülről simogatást érzel, akkor a tesztről le kellene ugrania a csíknak amár kb attól, hogy ránézel. Egy 4 hetes terhességnél még előfordul, hogy erősen nézni kell a tesztet, de egy 3-4 hónaposnál ilyen nincs.
2019. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze tudom, mert a lányomnál 5 hetesen olyan erős volt, hogy azt mindenhogy látni lehetett.
2019. szept. 30. 14:57
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már mozog, akkor 3 hónapos terjednek kellene lenned, amit bármelyik teszt kimutat, jól láthatóan! Pont szülés után fel évvel volt mind két gyerek után nekem is ilyen érzés, hogy mozog valami a hasamban. Bél, és belső szervek visszarendeződése!
2019. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!