Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedden megyek vervetelre...

Kedden megyek vervetelre (első terhességi vérvétel) viszont holnap mennek egy születésnapra és ha egy pohár pezsgőt megiszok azt kimutatja vagy nem?

Figyelt kérdés

2019. okt. 6. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem alkoholt fognak keresni a véredben, meg az alkohol amúgyis lebomlik addigra. Vagyis nem. De inkább ne igyál, mégha a magzatnak úgymond nem is árt annyira, de ne túráztasd a májad feleslegesen!
2019. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Minek innál alkoholt terhesen? Ugyan bírd már ki, basszus!
2019. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézik az alkohol szintedet. Bár a májfunkciót igen.

De inkább mond azt h gyógyszert vettél be és nem akarsz alkoholt inni rá....

2019. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Bírom amúgy, hogy sokak azzal nyugtatják a kismamákat, hogy ugyan, egy pohárka nem árt... De én inkább azon gondolkodnék el, hogy milyen lelki betegség áll amögött, hogy valaki nem bír ki 9 (szoptatás esetén mondjuk duplája) hónapot alkohol nélkül... anyósom is mindig cseszeget hogy "biztos nem kérsz sört? nem árt..." nem bammeg, mert 1. honnan tudnád hogy nem árt 2. nem vagyok alkoholista aki nem bírja ki hogy ne igyon ha akár egy kis esély is van rá, hogy káros...

na mindegy, valahova ezt le kellett írnom...

egyébként terhesség előtt azért igencsak szerettem inni, nagyon sokszor lelkibetegség enyhítésére, de amióta teherbe estem, eszembe se jutott egy kortyot se meginni! (mondjuk azóta a lelkem is jobb állapotban van, lehet hogy az alkohol-mentesség is segített...)


szóval, nem, nem nézik, de te nézz a lelked mélyére és a babád szemébe majd ha megszületett, hogy leszartad, hogy káros dolgot teszel vele...

2019. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

#4: én sem ittam, sem terhesen, sem szoptatás alatt, azért, amit mondasz, ki lehet bírni, ki kell bírni. Bár egy nődoki ajánlotta a vörösbort, már nem tudom, mire, talán jót tesz a vérkeringésnek ... szóval nem kell annyira túldramatizálni egy pohárka bort vagy sört ellentétben a dohányzással, amit sok szégyenletes nőszemély nem tesz le.

(#1 voltam)

2019. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Kimutatná, de nem nézik.
2019. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Ez a nőgyógyász ajánlotta dolog is olyan, hogy az orvosok másik fele meg kőkeményen ellenzi mindenféle alkohol fogyasztását, és akkor ez úgy működik, hogy arra hallgatsz, akinek a véleménye inkább a te véleményed felé hajlik? Szerintem nincs az az alkalom, hogy ne lehessen kibírni egy pohár ital nélkül... a vörösbor helyett is biztos van más, amit lehet fogyasztani ilyen esetben.
2019. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Bele ne halj ha nem ihatsz alkoholt
2019. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Én azt mondom, az nem jó orvos, aki vérképzéshez egy pohár bort javasol vaskészitmény helyett egy terhes nőnek. Nem vagyok ősanya, de én kibirtam 2 terhességet és 1 sikeres szoptatast alkohol nélkül, mert én tudok úgy is bulizni, ha nem iszom. Biztos vagyok benne, hogy a bulin lesznek alkoholmentes innivalók, inkább idd azt, bár a vérvételen nem ezt nézik, te most gyereket vársz. Légy felelősségteljesebb.

Úgy nem szeretem, mikor jönnek ide a "persze igyál nyugodtan, semmi bajod sem lesz, én is ittam nekem sem lett bajom" válaszadók. Egészségükre. Nekem a babáim fontosabbak voltak 1 pohár alkoholnál, és valójában nem ad semmi pluszt a szervezetednek az ital.

2019. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
vicces, hogy mindenki le lett pontozva, aki az alkohol ellen van :D
2019. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!