Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, akit sok megbetege...

Volt olyan, akit sok megbetegedés miatt írtak ki táppénzre?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy volt olyan eset, hogy valaki ősszel-télen volt terhes, és kéthetente elkapott valamit?

(az elmúlt 3 hétben már másodszor kezdődik nekem valami megfázás-féle, pedig előtte vagy 3 évig egyszer sem voltam beteg)

Nagyon aggódok, hogy valami magzatra károsat kapok el. Napi szinten több száz emberrel utazok együtt-találkozok, az egy-egy órás vonatutat mindenki végigköhögi/tüsszögi...


Ez ok lehet a táppénzre?


2019. okt. 8. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb nőgyógyász kérésre is kiír tp-re. Ha úgy érzed, hogy nem akarsz utazni/dolgozni, akkor beszélj az orvosoddal.
2019. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első 12 hétben folyamatosan felsőlégúti betegségeim voltak, több antibiotikum kuran is átestem. Voltam miatta táppénzen is. Megelőzés jelleggel sok értelme Ninc s kiíratni magad, hacsak nem zárod be az ajtót magadra a teljes hideg időszakra és ki se teszed a lábad tavaszig, a férjed se kerül a közeledbe se senki más.
2019. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekekkel dolgozom az egészségügyben, pont emiatt írattam ki magam a 0. pillanattól (mióta dolgozom, kaptam már Rotavírust, kéz-láb-száj betegséget, millió köhögős-hörgős nyavalyát stb. és nagyon sok évet vártunk a babára). Sajnos a munkahelyem szerint nem dolgozom fertőzésveszélyben, mert elvileg csak egészséges gyerekekkel lenne szabad találkoznom (hehe :D), így csak a táppénz maradt. Mind a nőgyógyász, mind a háziorvos azonnal felfogta és helyeseltek. Szerintem nyugodtan beszélj a dokiddal, a saját egészségetek most a legfontosabb!
2019. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nem. Akinek van nagyobb gyereke, az is mindent hazahord ugyanúgy az oviból, iskolából. Sőt, annak még emellett a nagyobbikat is el kell látni terhesen+betegen. De ahogy érzed.
2019. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha eleg a tappenz,irasd ki magad,nem eri meg folyamatosan betegnek lenni. A mostani osz meg brutal,mindenki beteg korulottunk egy honapja. Bar nem ezzel fog kiirni,hanem gorcs vagy ilyesmi indokkal. Ha nincs otthon gyerek,nagy esely van ra,hogy a durvabbakat meguszod. A korulotted levoket meg oltasd be influenza ellen,igy te vedve vagy. En is ezt fogom tenni.
2019. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha akarod, kiírnak.


Mondjuk attól, hogy terhes vagy, nem kellene egy kis tüsszögéstől a halálodon lenni.

2019. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os nak ,a kis tusszogesbol nekem.4.hete tarto natha,antibiotikum,kohoges lett ami mèg mindig nem mulik,olyan gyenge az immunrendszer ilyenkor. Mar a tudomben van,ugy erzem. Es hol van mèg a szezon vege. Senki sem a kis nathatol fel,hanem a szovodmenyektol.
2019. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindenhova beszól 1-2 megkeseredett überanyuka aki a szülőszobáig robotol :)


Igen, én sem a torokfájástól félek, hanem attól, hogy nem múlik el, szövődmények lesznek, esetleg olyat kapok el ami még a magzatra is káros. Meg nem normális hogy ennyire ki vagyok téve mindenféle betegségeknek, eddig soha semmi bajom nem volt, most meg egy pillanat alatt leterít minden :(

2019. okt. 8. 15:58
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem akkor ki se menj a lakásból mig terhes vagy. A vizsgalatokon is talalkozol emberekkel, a boltban, a patikában, bárhol. Mindkét terhessegem alatt sokat tüsszögtem és el volt dugulva az orrom is... Nem emiatt kerultem tpre, hanem más miatt.
2019. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Minek teszel fel kérdést, ha csak a támogató és helyeslő válaszokra vagy kíváncsi? Full gáz...
2019. okt. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!