Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második baba szívhangját...

Második baba szívhangját hanyadik héten hallottad otthoni szívhanghallgatóval?

Figyelt kérdés
2019. okt. 9. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
15.
2019. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi múlt héten vettünk szívhang figyelőt,de nem sikerült megtalálni.(15.hét), igaz első baba!

Tegnap a védőnőnél hallottam, úgyhogy azóta nem próbáltam újra!

2019. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Én már szerintem egész korán meghallottam, azt hiszem a 8. Hét környéken, de én egészségügyben dolgozom, sokszor volt dolgom ultrahanggal és hasonló képalkotó eljárásokkal. :)

Ha nem találod, egyaltalan nem azt jelenti, hogy nincs is, ahogy az előttem lévő hozzászóló is írta, hogy nem talalta, de a védőnő igen.

Az a fontos, hogy legyen valamilyen közeg, pl ultrahang-gél, amit felveszel a pocidra, majd abba tedd bele a készüléket és szép lassan pasztazd végig az egész alhasad. Köldöktől kezdd, majd haladj lefelé, én sokszor ,főleg az elején egész alul, a szemeremvonalamnal tálaltam meg. Türelmesnek kell lenni, plusz sokszor a baba is el-elmozdul, és pont nem ott vagy, ahol O is, elkerülitek egymást. :)

Amit hallanod kell, az gyorsabb lesz a pulzusodnál, így különíted el a meh saját ereitől a baba ereit. Ha hallasz valamit, összehasonlítod a saját pulzusoddal és ha gyorsabb, akkor jó helyen jársz. :) egyébként mas hangokat is hallhatsz, sustorgást, meg pluttyanasokat, ez is lehet a baba hangja, de lehetnek belhangok is :D az én elképzelésem szerint ha az alhasad régiójában hallod, akkor valószínűbb, hogy a baba, de igazan a pulzusodnál gyorsabb ütés lesz az egyértelmű jele, hogy ott van a baba :)

És ne ess kétségbe, ha nem talalod, egyrészt légy türelemmel, másrészt kicsit később ujraprobalhatod. Nekem volt, h sehogy se találtam, ezért kimentem pisilni, ettem egy csokis kekszet, köhintettem párat és utána megtaláltam. :)


Hajra! :)


21 hkm

2019. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
9.het
2019. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!