Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen termékek szükségesek...

Milyen termékek szükségesek egy kismamának?

Figyelt kérdés

Várandós családtagomat szeretném meglepni karácsony alkalmából egy kis “túlélő dobozzal”. Nekem nincsen babám, és a családban is nagyon rég volt már pici babás, ezért tőletek szeretnék ebben segítséget kérni, hogy mik azok a termékek amik jól jöhetnek ebben az időszakban.

Ami fontos, hogy csak olyan termékeket szeretnék beletenni, ami a várandósság idején hasznos (lehet vicces is közte, de főleg hasznosakat szeretnék), tehát bébiholmi nem fog belekerülni.

Amikre gondoltam: csoki, papírzsebkendő a hangulatingadozások miatt, B6 vitamin a hányingerre, valamilyen nyugtató tusfürdő pl levendula.


Ti milyen termékeket használtatok pl bőrápoláshoz? Vagy mi az amit semmiképp sem szabad beletenni, mert nem szabad használni? Sajnos tényleg nem vagyok jártas a témában, úgyhogy minden tippet köszönök előre is!


Szép napot mindenkinek!



2019. okt. 15. 14:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

Csoki ha terhességi cukros akkor kilöve

Nekem a 12-ik hét után nem volt hangulat ingadozásom, de iszonyat rossz volt mikor az elején néha elsírtam magamat, még az kellett volna, hogy valaki ebböl viccet csináljon

Ha szed terhes vitamint abban minden vitamin ami kell neki benne van. ha nem szed akkor meg van rá az oka.

Tusfürdöt azt használtam mint elötte, nyugtatni nem kellett akkor sem.


Amit talán ajándékozhatsz egy haslenyomat szett. A neten lehet rendelni ilyen szetteket. Vagy esetleg terhes fotozás ami nagyon tetszik az embereknek.

2019. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

Kedves a gesztus, számít hogy hány hetes lesz akkor...

Illetve hogy milyen ő mert általánosítani nem lehet. Ami biztos, hogy nem ajánlott fürdeni igy fürdősó, fürdőbomba nem praktikus. Tusfürdő jó, bár en ugyanazt használom amit eddig.

Terhesség alatt több a folyás, sokan csak tisztasági betéttel tudják végigvinni a várandósságot,úgyhogy esetleg tisztasági betét...

En nem vagyok es előző terhességemnel sem voltam kívánós, hangulaingadozasaim sem voltak. De ha vicceset akarsz a filmekben mindig a kovászos uborkát kívánják a terhes nők, bar a környezetemben sem volt ilyen...


B6 vitamin helyett magnerotot vegyél, jobb a felszívódása es a dokik is inkább azt ajánlják. Stria elleni krém vagy olaj is jól jöhet (bar egyébként genetika, de minden bizonnyal kenegetni fogja magát)


Vitamint egyébként k-vitamint érdemes még szedni terhesség alatt, terhesvitamint akkor ajándékozz ha tudod melyiket szedi

2019. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Előző vagyok.. Az utolsó hetekben sokan málnalevél teát iszogatnak, esetleg bele lehet tenni ha hisz benne
2019. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk betétet ne tegyél a csomagba, az nagyon fura lenne. Meg a zsepi is...

Valami best mom-os bögrét, szép kulacsot. Magnerotot, vagy a terhesvitaminját, ha tudod mit szed. Kis harapnivalót (max megeszi a férje). Spa zoknit, mamuszt, vadgesztenye krémet lábfájásra. Vékony szép köntöst, ha tudod a méretét, azt be is tudná vinni a kórházba. Pocaktartó kendőt vagy övet. Stria elleni krémet, pocak fátyolmaszkot. Finon illatos tusfürdőt meg testápoló mindig jól jön.

Én a pocakgipszet hanyagolnám, utána mit csinál vele?

2019. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nyilván ha cukros lenne nem tennél csokoládét a dobozba, alapból az étcsokoládét szereti, több helyen is olvastam, hogy az kis mértékben jó hatással van a kismama szervezetére


Az első válaszoló szerintem kicsit félreértett nem a hangulatingadozásaiból és rosszullétjeiből szeretnék viccet csinálni, hanem esetleg valami viccesebb kismamis ajándékot beletenni képeslapot pl.


A krémek egyébként jó ötlet azokat már most is nézegeti, abból biztos fogok vásárolni olyat amilyet használ.


További ötleteket is szívesen fogadok :)

2019. okt. 15. 15:13
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha van kádjuk, én tennék bele relaxáló fürdősót, ha nem akkor valami lazító tusfürdőt. Kényelmes pihepuha zoknit vagy mamuszt, egy jó illatgyertyát (ha nem érzékeny a szagokra). Egy doboz teát, pl gyógynövényest (pl köménytea jó a hasfájásra, citromfű tea nyugtató hatasú). Kézfertőtlenítő fura, de hasznos lehet majd a kórházban és utána is. Egy jó könyv, amit meg a szülés előtt esetleg ki tud olvasni. Egy meleg pléd vagy egy minőségi törölköző is jó ötlet szerintem, a kórházba is tudja vinni, es otthon is "luxus" érzése lehet, ha egy jó minőségű használ. Vennék pl egy nagyobb tégely kézkrémet. Ha vicceset akarsz akkor vegyél neki egy doboz leszrom tablettát.
2019. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak köszönöm, ezek nagyon jó ötletek :)
2019. okt. 15. 15:43
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Én személy szerint nem örültem volna ilyesmi kacatnak, mint tusfürdő, vagy vitamin ami más szerint jó. Én szeretem magam eldönteni mit használok. Én hálás voltam, mikor a nővérem nekem adta a régi kismama ruháit, kismama top hundmes kettő egy csomagban például (fekete fehér), minden alá felveszem, sosem elég belőle emiatt, mert mosni is kell ugyebár. Másik aminek örülök, például mozi kupon, mert ha itt lesz a baba kevesebb időnk lesz eljutni a férjemmel. Szerencsére amúgy is megengedhetjük magunknak a mozit, de ha kupont kapunk inkább elmegyünk. Nekem kozkmtikumból semmi sem vált be amit mások ajánlottak, büdösnek éreztem őket. Hányinger ellen meg amúgy sem ér sokat a vitamin és magnéziumot sem muszáj mindenkinek szednie, ha meg igen, majd az orvos ad neki, legalábbis nekem így volt. Ja még valami amiért hálás voltam nagyon, szoptatós párna, az elejétől fogva hogy nőtt a hasam, azzal alszom. Amúgy nem leszólni akarok senkit, csak leírni, hogy elég egyén függő. Én amúgy is szeretem ha nem állandóan mindenki a terhességem körül forog és azzal azonosítanak, meg csak arról kérdeznek, hanem olyan dolgokat kapok, amiket amúgy szeretek
2019. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

"Én személy szerint nem örültem volna ilyesmi kacatnak, mint tusfürdő, vagy vitamin ami más szerint jó."

Írtuk, hogyha tudja mit szed. Értő olvasás.

2019. okt. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Jaj de bírom mikor valaki kiborul,csak mert valaki másként éli meg az életét és leírja a SAJÁT velemenyet. Nem azt mondtam, hogy hülye vagy és le sem pontoztalak, csupán válaszoltam a kérdésre. én például első hónapban megvettem a nagy csomag terhes vitamint az első trimeszterre, nem volt szükségem többre belőle és aztán második trimeszterre váltottam is, mert mégsem voltam megelégedve a márkával. A saját véleményemet írtam le, hogy én nem örülnék neki, mert megveszem magamnak a vitamint amit akarok és azt fogom beszedni, felesleges ajándékba adni. Ha te örülnél neki az is oké,gondolom a kérdező különböző válaszokat vár személyes tapasztalatok alapján, így megfér egymás mellett két ellentétes vélemény. Az enyém más,a tiéd más és a szóban forgó kismama nem tudjuk milyen típus, úgyhogy kicsit nyugodj le, senki sem mondta hogy idióta vagy csak mert örülnél a vitaminnak, nem kell rögtön másnak esni...
2019. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!