Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12hetes kombinált szűrés...

12hetes kombinált szűrés eredmény. Mennétek tovább?

Figyelt kérdés

Ma voltam kombinált teszten.Az eredményem 1:385.Tarkóredő 2.60mm.Fl:8,0mm.CRL:65,2mm.Orrcsont jelen van.Szabad .-hCG:75,41 IU/l annyi mint 1,530MoM.PAPP-A :0,303 IU/I annyi mint 0,566MoM.

Aztmondták hogy jó az érték.De tovább mennének a vérvételes (drága) vizsgálat vagy a magzatvízvételre(1,5% a vetélés kockázata).Utána olvastam és több anyukától hallottam h ezt elmondják majdnem mimdenkinek."pénzlehúzásként" Elöttem 6kismamának mondták el ugyan ezt.Ha nem hallom el sem hiszem.Minden rendben a babával.Méretivel mindennel.Lányomnál 1:310volt az eredmény mégsem küldtek sehova.Igaz,akkor sima kórházi Down szűrésen voltam most fizetősön.31éves vagyok.

Mi a véleményetek?



2019. okt. 30. 20:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem is mentünk kombináltra, mert ha ilyesmi eredmény jött volna ki, úgyis továbbmentünk volna, mivel mi biztosan szerettük volna tudni mi a helyzet és adott esetben dönteni. És egy esetleges ilyen döntésért senkinek nincs joga ítélkezni. (Az előző kérdésednek eléggé ilyen üzenete volt...)

Tehát ha te tudod, hogy így is-úgy is megtartanátok akkor felesleges továbbmenni.

2019. okt. 31. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképpen megtartod, akkor felesleges kiadni 200 ezret prenára.
2019. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem 1:390 hez volt az eredmény nyaki redő jó volt orrcsont jelen volt én nem mentem tovább ! 41 éves vagyok szépen fejlődik most vagyok 22+3 hetes nincs szív probléma sem
2019. okt. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%

Na, pont ezért nem mentem kombináltra, mert több tízezerért nesze semmi, fogd meg jól az eredmény...

Mi eleve Panorámát csináltattunk (direkt félretettük rá még terhesség előtt a pénzt), mert volt a családunkban vetélés az amniocentézis után.

Ha ilyen kockázat jött volna ki, mindenképp utánamentem volna, mert ha meg is tartja az ember a beteg babát, nagyon nem mindegy, hogy a szülés után derül ki, vagy eleve úgy készül a család és a szülészet is, hogy egy speciális szükségletű baba várható, aki nehezebben viselheti a szülést, nehezebben adaptálódik, nehezebben etethető stb.

2019. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Iza86 ***** válasza:

Szia.Nekem 1:660 lett a Patau-kór 33 éves vagyok

Ugye ez közepes kockázat

De engem egyből Visszahívtak oda ahol levették a vért a teszthez,kaptam beutalót genetikai tanácsadóba.

Ott csináltak egy genetikai ultrahangot,és azt javasolták hogy a 16.heten vetessem le újra a vért(integrált teszt)21 ezer forint volt

Ott Down-Edwards-Patau is 1:50.000. lett

De mivel a Patau-kór élettel összeegyezhetetlen betegség,biztos hogy megszakítattam volna a terhességet

Mondjuk én Down kórnál is,de ez én vagyok,tudom hogy sokan bevállalják

2019. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés, hogy megcsináltatnám a te esetedben a Prena tesztet, a válasz igen. Mindenképp.

Viszont ezt neked kell tudnod,hogy ha beteg lenne valóban a gyerek, akkor is vállalnád-e? Mert ha nem tudnád vállalni egy beteg gyerek gondozását, inkább derüljön ki most. Valamint attól függ, megér-e a boldog babavárás 175 ezer forintot. Az, hogy megnyugodj, minden rendben van.

2019. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!