Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek jó lett a kombinált...

Akinek jó lett a kombinált teszt eredmény (1:13000,1:30000) és az uh is rendben volt 13 hetesen, akkor bízhatunk benne, hogy egészséges a baba?

Figyelt kérdés

Volt olyan valakinek, hogy minden jó és mégis beteg a baba, vagy lehet bízni ezekben az eredményekben?

Előre is köszönöm szépen, ha írtok! :)



2018. ápr. 26. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most őszinte vagy megnyugtató választ vársz?

Megnyugtató: persze, minden rendben lesz.

Őszinte: ezek csak arányszámok, az ultrahang és a vérvizsgálatok sem 100%-osak. Úgyhogy az a biztos, ha már megszületett.

De ne idegeskedj, mert az tényleg nem tesz jót a babának.

2018. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy komplikáció bármikor lehet, és lehet hogy a down-kór szűrés 100%-os és egészséges lenne, de aztán valami miatt koraszülött lesz, vagy oxigénhiány lép fel a szülés alatt...


Nekem pl ráírták hogy kockázat spontán szülésre a 37. hét előtt: 1:209, és 36+3-ra született, de szerencsére teljesen fejletten és egészségesen, szóval ezek tényleg csak arányszámok.

(Down-szűrés 1:20430, Ed/pat: 1:50000)

2018. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első, köszi, hogy írtál. Igen végülis mindig bízni kell, én is bízom nagyon :)
2018. ápr. 26. 15:15
 4/9 A kérdező kommentje:
2. Neked is köszönöm szépen, örülök, hogy nem lett baj a kicsidnek és végül minden rendben lett. :)
2018. ápr. 26. 15:16
 5/9 babyboom567 ***** válasza:

Ezek arány számok ahogy írták előttem is.

Ismerősnek 1:6 lett,meg 4 fölötti nyaki redővel,ciszták voltak az agyában veséjében a babának,mondták neki,hogy ne reménykedjen,mert az amnió ilyenkor csak protokol az abortuszhoz.És egészséges okos,lassan iskolás nagyfiú.

Nekünk is kb ilyesmik jöttek ki ami neked,és egészséges,már 16 hónapos örökmozgó:)

2018. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hu hát ez elég durva Azért, gondolom nagy volt az ijedtség :( örülök hogy minden rendben lett végül:)
2018. ápr. 27. 14:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ezek az arányszámok alacsony kockázatot jelentenek és 95%-os pontosságú a kombinált teszt. Nagy valószínüséggel egészséges kisbabátok lesz:). Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy miért 2 arányszámot kaptál? Mármint nézik a Down szindrómaát, Edwards-ot és Pataut. Vagy valamelyiket nem?
2018. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Edward és Patau lett 1:30000 :)

Én is bízom benne, hogy minden rendben lesz. :)

2018. ápr. 27. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok. Akkor így már értem, köszönöm:). Amúgy ha aggódsz és engedi a pénztárcátok van 1 elég drága vérvétel, ami a 3 leggyakoribb genetikai rendellenességet kiszűri és majdnem 100%-os pontosságú: Nifty/Prena teszt a neve. Ezek mellett 73 féle genetikai rendellenességet szűr még, ezeket nem ilyen pontossággal, DE szerintem ami meggyőző (ezt a Niftyről tudom), hogy fals negatív eredmény még nem adott (nem itthon, hanem sehol). Tehát ha az jött ki, hogy egészséges (a szűrt betegségek alapján) akkor még sose volt olyan, hogy mégis betegen született. Az anatómiai rendellenességeket természetesen nem szűri.
2018. ápr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!