Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósság után felmondhat a...

Várandósság után felmondhat a munkáltató?

Figyelt kérdés
Úgy értem tudom, hogy a terhességet miután bejelentettem igen csak indokolt esetben mondhat fel, de a baba születése után megtud válni a munkavállalótól ilyen-olyan oknál fogva, vagy védettseg van van gyes /gyed alatt is?

2019. nov. 13. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Ugy tudom vedettseg van gyes/gyed alatt,kiveve ha a ceg becsodol persze de az nem szandekos.
2019. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Persze védettség van. Sőt vissza is kell venniük. Sőt ha a gyerek meg nincs 3 meg részmunkaidőben is vissza kell. Miután munkába álltál, na azután kreatívan ki tudja tenni a szűröd, ha nagyon akarja.
2019. nov. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
A gyed/gyes önmagában nem véd. Ha bejelented a fizetés nélküli szabadság befejezését, akármikor kirúghat.
2019. nov. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyed és gyes alatt nem rúghat ki. Ha visszamesz akkor szűnik meg a védettség és aznap el is küldhet ha olyan.
2019. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!