Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16hkm vagyok és még dolgozom....

16hkm vagyok és még dolgozom. Heti hány órát dolgozhatok, és pihenőnapot mennyit köteles ki adni a munkáltató egy héten?

Figyelt kérdés

2016. aug. 26. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyit, amennyi a munkaszerződésedben van.

Éjszakai műszakra nem oszthat be, ennyi.


De ha leírnád, hogy milyen beosztásban dolgozol, máris értelmesebben lehetne válaszolni.

2016. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Személyügyet kérdezd meg!
2016. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Miért kellene plusz szabadnapot kapnod? A hétvége nem elég?

De ha nem vagy veszélyeztetett terhes, és nem nehéz munkát végzel, akkor napi 8 órát dolgozhatsz a szülésig.

2016. aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

a munkaszerződésedben minden benne van


am ha folyamatos műszak akkor bizony éjszakai is kell dolgozni vagy a szerződés szerint 3 műszak

2016. aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
A terhesség tényével nem rövidül automatikusan a munkaprogramod és munkaidőd. Ugyanannyit kell dolgozni mint eddig, ahogy a szerződésben benne van.
2016. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdező.A munkaszerződésembe heti 10óra munka szerepel és én dolgozom heti 42-öt.Most meg másik boltba akar rakni fönőköm ahol heti 51 órát kellene dolgoznom ugyan ezzel a munkaszerződéssel!Hétvégem nem szabad,szombaton dolgoznom 8 vagy 10 órát,vasárnap meg 14-et!!!csak a hétfőn lenne szabad meg két hetente a vasárnap
2016. aug. 26. 17:14
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Terhességtől függetlenül miért nem mentél már régen bíróságra a kamuszerződés miatt?


Ha a munkáltatód amúgy is tojik a szabályozásra, miért hatná meg az, hogy terhes vagy?

2016. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ugyanannyit kell dolgoznod,mint terhesség előtt.Annyi a különbség,hogy a törvény tiltja terhesen az éjszakázást.Plusz szabadnap nem jár,annyi kedvezmény van,hogy a kötelező vizsgálatokra kötelesek elengedni munkaidőben is.
2016. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

És akkor ezt most úgy kell elképzelni, hogy 10 órába vagy bejelentve és papíron annyi bért is kapsz, a többit meg zsebbe, vagy ez túlórába van kifizetve?

Mert ha az előbbi, akkor te tulajdonképpen félig meddig feketén dolgozol, ami alapból csalás, a te részedről is.

Akkor most az van, hogy dolgozol így tovább, vagy megbeszéled vele, hogy legyen kevesebb, vagy a szerződés szerinti, vagy eljössz táppénzre.

2016. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
A terhesség tényétől valóban nem fog meghatódni, de annyit tehetsz, hogyha eddig nem álltál ki a jogaidért, akkor ezentúl ki fogsz... Törvénysértést követ el, ha 10 órát írt a munkaszerződésbe és 42-t dolgoztat... Rég tenned kellett volna már valamit.
2016. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!