Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt másnak is bordafájdalma...

Volt másnak is bordafájdalma terhesség alatt? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés

23 hetes kismama vagyok.Gyakran azt érzem, hogy fájnak a bordáim, főleg a jobb oldalon, érintésre vagy nyomásra még rosszabb.Van hogy napokig fájdogál, aztán semmi, majd újra előjön.Általában ha az oldalamra fekszem akkot elmúlik, vagy nem érzem.Első terhességem hellp szindrómaval végződött, így múlt héten voltam ezzel a fájdalommal az orvosnál de nem talált semmit, se magasvérnyomás, se fehérjevizelés, májértékek és toxpanel tökéletes.Ez a mostani fájdalom, nem is hasonlít az első terhességem alatti (hellp miatt kialakult) fájdalomhoz.


Köszönöm a segítséget!



2019. nov. 15. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kb négy hete kezdődött (ma tölti a 27.-et), de nekem másmilyen: először a szegycsontom felületén éreztem hihetetlen erős "szakadó" fájdalmat, mintha szó szerint elszakadna az izom ott, azóta lejjebb ment, és a bordám alsó része fáj, ásítani már nem tudok tőle, de ez biztos hogy nekem mozgásszervi, a baba nyomja fel a rekeszizmot, semmi más bajom nincs, mondjuk nekem külső nyomásra nem fáj, pont tegnap voltam dokinál és megtapogatta, meg vérnyomás is jó meg vizelet is, szóval abban maradtunk, hogy mozgásszervi. És éjjel sokszor pózt kell váltanom mert megfájdul mindig.

Ennek ellenére lehet, hogy neked teljesen más, nem tudom, csak a saját tapasztalatomat írom le.

Nekem első baba, így sose volt HELLP-em.

2019. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt, mindig ugyanazon a ponton, nyilalló, nagyon erős fájdalom. Volt, hogy egesz nap éreztem, volt, hogy csak pár pillanatra. Egyszer majdnem el is ájultam tőle, olyan intenzíven nyillalt, levert a víz.

Ha csak hozzáértem ahhoz a ponthoz elsötétült előttem minden.

Rákérdeztem az orvosomnál, rögtön rávágta, hogy ez természetes, ne csodálkozzak, hát a növekvő pocak megterheli a gerincemet, derekamat. Mondtam neki, hogy szerintem ez nem olyan “normál terhességi hátfájás”. Elmondtam a tüneteket, és akkor beutalt ortopédiára, hogy valószinűleg idegbecsípődés lesz. Már kértem is időpontot, de egyik napról a másikra teljesen megszűnt a fájdalom, szülés előtt 6 héttel. Azóta a babám meg is született, a fájdalom egy pillanatra sem jött vissza. Szerintem valami ideget nyomhatott. :)

2019. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nekem is szokott "vándorolni" a fájdalom 2-3 centit, de általában jobb oldalon marad.Olyan szúró vagy nem is tudom milyen fájdalom, mint amikor a levegő becsípődik.Közvetlenül a jobb mellem alatt érzem.Remélem semmi komoly, és minden rendben lesz velünk.😊
2019. nov. 15. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért csak figyeld a vérnyomásod továbbra is. Reméljük nem lesz baj, de figyelj oda.


Az én terhességem toxémiával végződött és hetekkel a tünetek kialakulása előtt volt ilyen jobb bordaív alatti fájdalmam. Nyilván nem visszakövethető, hogy valóban már annak a jele volt-e, vagy sem. De azért jobb az óvatosság, és ha hellped volt, akkor különösen!

2019. nov. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló!Igen nagyon figyelünk a dokival mindenre.Terhesség eleje ótá vezetek vérnyomásnaplót.2x volt 24 órás vérnyomásmérésem, 3 hét múlva esedékes a következő.Jövő héten pedig 24 órás vizeletgyűjtésem is lesz.Szóval tényleg nagyon óvatosak és odafigyelők vagyunk.Mindent megteszünk hogy elkerüljük a toxémiát és a hellp-et.
2019. nov. 15. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt jobb borda alatti fájdalom. Nem lett bajom.
2019. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!