Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jár bármilyen kockázattal a...

Jár bármilyen kockázattal a heti párszor 7-es érték feletti a vércukrom?

Figyelt kérdés

Terhességi diabéteszem van,diétázom(terhelésen éhgyomori 4,5; 120 perces 8,8 lett). Azt mondták nekem a diabetológián,hogy nem tragédia,nem kell megijedni,csak tarcsam a diétát. Tartom is! De vannak bizonyos ételek,amik felnyomják 7 fölé annak ellenére hogy ki van számolva a ch. Ezeket utána hanyagolom. Viszont,hogy ne egyem mindig ugyan azt néha muszáj vagyok újitani valamit. De néha csak sikerül neki felugrani. (7,6 volt eddig a legtöbb)

Azt mondták,hogy mivel nem olyan súlyos a helyzet,így reggeli elött,után kötelező, heti 3-4 alkalommal meg mérjek ebéd,vacsi után is.

Ma sem volt jó az ebéd utáni,így elszomorodtam és eszembe jutott,hogy mi van ha olyankor is fel megy néha amikor nem mérem....

Ha heti több alkalommal is felmegy,akkor ez okozhat bajt a babámnak?

A baba méretei,egészsége az orvos szerint rendben vannak, 1 héttel nagyobb a koránál.

36hkm



2019. nov. 17. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam én is! Nekem is 8,8 lett a terhelt cukrom a 23. héten. A biztonság kedvéért én minden étkezés előtt, és utána 1 órával mértem, amelyeknek kb. a 40%-a kicsivel 7 felett volt. Terhességem alatt folyamatosan csak 1-1 hét haladékot kaptam emiatt az inzulinnal, 'ha egy kicsit is romlik' alapon; de nem romlott, sőt, a végére elkezdett javulni, így végül nem kaptam inzulint.

Ehhez persze az is kellett, hogy nagyon szigorúan tartottam a diétát, a HgA1C-m végig rendben volt, és az UH-on sem láttak soha semmi kórosat.

A babám normál súllyal született, nem lett hypoglikémiás.

2019. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Derwer ***** válasza:

Nálunk alacsonyabb volt az érték, végig a határon táncoltunk, de végül nem lett belőle inzulin. (odafigyelve étkezett a feleségem és mindig mértük a cukrot)


A baba végül nem lett nagy (3600gramm), de lehetett volna.

Plusz születhet cukorbetegen, ami azért komoly gond.


De ezek akkor állnak fenn, ha folyamatosan magas az érték. Én merném mindig a helyedben, hogy pontosabb képem lehessen.

2019. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Mik a határ értékek? Én nem Magyarországon élek nálunk 7,8 alatt kell lennie egy óra elmúltával. Ez alapján te még benne vagy az elfogadhatóban
2019. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itthon is ez a határ.

De mindig amikor megyek kontrollra akkor mindig fürkészik, hogy mikor volt hét fölött és kapom az ejnye bejnyét 😬😀 meg nézik hogy mit ettem az nap.

Ezért fura hogy ez a határ, de nem szabad 7 fölé mennie

2019. nov. 19. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Itthon 7.0 a határ.
2019. nov. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!