Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen vércukor-terhelési...

Ilyen vércukor-terhelési érték esetén mi történik?

Figyelt kérdés

Készen van a terhelési vizsgálat eredménye, most 28 hetes vagyok.

A terhelés előtt 5.5

A terhelés után 7.7

Mivel a határérték 7.8, ezért nagyon súrolja. A kérdésem, volt-e valaki, akinek ennyire a határon volt, és ha igen, akkor hogyan folytatódott a dolog? Előírtak diétát? Megismételték a vizsgálatot?

Köszi a válaszokat!


2019. szept. 9. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltak vele semmit.
2019. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a masik hataron volt a cukrom, 7.85lett a terheles, cukroskent kezeltek.


A te esetedben mivel alatta van, semmi nem lesz, de azert figyelj az etkezesre.

2019. szept. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 7.7 volt. Nem írtak elő diétát, a védőnő mondta, hogy figyeljek oda az étkezésre, nem radikálisan csak fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű stb.
2019. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

7,2 az enyém. Nem.kell 160 gr-nom de melegen ajánlották hogy iktassam ki a cukrot és a fehér lisztet. Én azért nézem a ch tartalmat is az eteleknek bár nem szigorúan.

Reggelire Norbi péksütit eszem, hasinak max gyümölcsöt vagy olyan cerbonát amihez nincs hozzáadott cukor, vagy ha van is kevés. Zabkásából is azt nézem ami hozzáadott cukor nélküli. Csokibol is diabetikusat vettem. Kenyerbol ch csokentett vagy teljes kiorlesu Stb. Igazából ez az érték azért már valószínűsít némi jövőbeni problémát is. Nálunk mindenki cukorbeteg a családban, uh valószínű szülés után se terek vissza a normál étrendre.

2019. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 7.7 lett. Kőkemény diétát kaptam, nem játék ez. Határérték és csak később derült ki a napi 4x-i mérések során, hogy bizony nagyon is jó, hogy az orvosom GDM-ként kezel. Súlyos következményei lehetnek egy kezeletlen terhességi cukornak.
2019. szept. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

4esnek


Se Norbi updatet ne egyel, se gyumolcsot, max alma 3db korpovittal es jo lesz az a dieta 180grammosnak is ilyen ertekkel.

2019. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os hagyjuk a hulyeseget. Köszi 😊
2019. szept. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!