Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy a házi...

Miért van az, hogy a házi orvosnál erről nem tudnak?

Figyelt kérdés
OEP is lett kérdezve erről, ők azt a tájékoztatást adtak, hogy GYEDDEL PÁRHUZAMOSAN igényelhető tappénz, mivel volt munkahelyem. És ha 1 napra állományba vesznek vihetem a tp papírt, így mindkettő ellátást kaphatom. Háziorvosnal nekialltak ertetlenkedni, hogy erről ha mutatok egy jogszabályt akkor kiirnak, de hogy 2 szociális ellátást nem kaphatok, mert a tp annak jár, aki keresőképtelen. Tanácstalan vagyok. Szerintetek? Oepnel csak nem mondanak ilyet, ha nem lehet igényelni. (igen, még most gyed alatt várom a 2. Babát, ha az állam támogat minden pénz jól jön).
2019. nov. 26. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Járhat mindkèt ellátás. Visszamész aktív állományba és kiír a doki táppénzre a magzattal. A nagyra jár tovább a gyed 2 éves koráig.
2019. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez a gyed extra lényege, aki gyed alatt visszamegy dolgozni, az kapja a fizetést és a gyedet is. Mivel te elmész tpra ezért te nem fizetést kapsz, hanem a táppénzt. Keress rá a gyed extrára és olvasgass.
2019. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos csak akkor tud terhesség miatt tp-re venni, ha szülész-nőgyógyásztól viszel javaslatot. Egyéb betegséggel csak akkor, ha valóban beteg vagy, pl influenzás.
2019. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. De a háziorvosnal az asszisztens erről nem tud... Hogy a pitlakba? Én éreztem magam hülyén.
2019. nov. 26. 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De nekik nem kell erről tudni, ahogy a többi száz szabályt se a táppénz jogosultságról. Neki azt kell igazolnia, hogy keresőképtelen vagy. Ennyi.
2019. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
Hat jamm.
2019. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Gyed mellett kapom a táppénzt, szerintem a háziorvosom azt sem tudja, hogy kapom a gyedet a nagyobbra, de nincs is hozzá semmi köze. Könyvelő intézi a gyedemet es a táppénzem leadását is, teljesen jól működik a két dolog együtt, 2 gyerekre igénybe vehetsz 2 ellátást, főleg, hogy gyed mellett lehet dolgozni, viszont veszélyeztett terhesként keresőképtelen vagy.
2019. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!