Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak nekem van széklet problémám?

Csak nekem van széklet problémám?

Figyelt kérdés

Vasat kell szednem vérszegénység miatt, viszont nagyon megfogja a hasam.

Mit csináljak hogy minden nap el tudjak menni wc-re, vagy legalábbis minden másnap. Ha már nagyon nem akar jönni, akkor kúpozni szoktam, de az elég kellemetlen.

Semmilyen vitamint nem szedek ezen kívül. Szóval mit tegyek?


2010. júl. 19. 11:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként 21 hetes kismama vagyok.
2010. júl. 19. 11:20
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is szedtem az elején terhes vitamint, a vas nálam is rendszeresen székrekedést okozott. Én egyszerűen abbahagytam a vastartalmú készítmények szedését, bár esetemben is enyhe vérszegénységről beszélhetünk. A vérképem nem lett rosszabb azóta.
2010. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6 hónapos kismama
2010. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt gyakori a székrekedés, a vas is fokozza. Szokták ajánlani a tamarin lekvárt (azt hiszem ez a neve) kapható pl rossmanba, vannak homeopátiás szerek is, gyógyszertárban kapható, gyógyszertáros biztosan segít.

Még itt rákereshetsz : www.homeopatia.info.hu

2010. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a vas szedését ne hagyd abba, nagyon fontos ilyenkor, hogy ne legyél vérszegény.
2010. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igyál Mira vizet vagy csinálj Glauber sós oldatot. nem túl kellemes az íze, de néhány nap után segít és ha rendszeresen iszod akkor napi szinten tudsz menni a wc-re.


[link]

2010. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nekem is ez volt végig az előző terhességemnél. Nekem a FerroCento jött be anno, és mintha elvágták volna a szorulást. Mondjuk nagyon nem olcsó sajnos, és recept nélkül lehet venni.
2010. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én is nagyon székrekedéses voltam. egyáltalán nem volt, így minden 4. nap guttalax. más nem segített. mindhárom terhességemnél ez volt. és 30 héten elmúlt, magától. gőzöm sincs hogy miért vagy ez így.
2010. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Guttalax-ot kifejezetten megtiltotta a nődokim használni! Alhasi vérbőséget okoz és beindíthatja a szülést.
2010. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nincs valami olyan módszer mint pl a tejszínes kávé barackkal? Vagy valami ilyesmi?
2010. júl. 19. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!