Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, és...

7 hetes terhes vagyok, és nagyon megjött az étvágyam, ennék folyamatosan. Emelett folyamatos hányingerem is van (kb12-13 éve nem hánytam. Másik problémám, hogy nagyon meg van puffadva a pocim. Van valami ötletetek a hányingerre és a haspuffadásomra?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbálj párolt zöldségeket és husikat enni. Sokszor keveset. Nekem ez segített. Ettem is, így az éhségem is csillapodott, annyit azért soha, hogy az ki is tudjon jönni. El se nagyon híztam.
2011. júl. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt próbálom betartani...sokszor-keveset,csak na....hizott malacnak érzem magam a puffadás miatt,megszoktam,hogy lapos a picipoci:)
2011. júl. 28. 08:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam a párolt zöldségeket! Engem ezek nem puffasztottak fel. Nem éreztem teltség érzetet. ha esetleg kissé mégis többet sikeredett enni, akkor hamar megemésztettem. De ha valami olyan volt a vacsi és léggömbnek éreztem magam, akkor sétáltunk egy nagyot a párommal. Mi azt mondtuk, hogy megyünk összekötni a kellemest a hasznossal. Jó volt a kellemes időben kézen fogva andalogni és mire hazaértünk a mozgás miatt már nem is éreztem magam lufinak.
2011. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont igy vagyok mint te a hányingerrel már hetek óta.Nagyon kivánós vagyok,minden nap van valami kaja amiért meg tudnék halni de közben olyan iszonyatos hányingerem van hogy csak na,egyfolytában forog a gyomrom.Nekem pár napja kezd beválni az hogy többször rágcsálok valamit a főétkezések között de csak olyat ami nem laktató pl.2-3db ropi vagy sajtos tallér vagy pattogatott kukorica.Az édesek nekem nem jöttek be.Elég jó még a mentolos rágó.Ja és néha 1-2 barack,szilva,banán kevés dinnye,sárgarépa.Próbáld ki hátha valamelyik bejön neked is.



9hkm

2011. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most 8 hetes vagyok, bár hányingerrel nem küszködtem, de étvágy és puffadás nálam is megvolt...Hányingerre Magne B6-ot ajánlok, napi 3, és a puffadásra meg: sok gyümölcsöt és levest enni,valamint nem túl fűszeres sovány húsit.nálam ez vállt be. Én is émelygek de nekem a magne segít. Ha bármi kérdésed van, vagy valakivel beszélgetnél, nyugodtan írj: eniko16@gmail.com :)
2011. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Espumisan gyomorpuffadásra nagyon jó, kismamák is szedhetik, természetes anyag. Kerüld a K betűs zöldségeket, mint pl. káposzat, karalábé, mert ezek puffadást okoznak, valamint a hüvelyeseket is.
2011. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat:) REmélem bejön valamelyik belőle,párolt zöldség annyira nem jön be,de kipróbálom,gyümit nagyon sokat megeszek,azt régen is minden nap...Az a bajom,hogy a reggeli első vizelés után még mindig,vagy már megint puffadt a hasam,pedig nem vacsizok,vagy csak nagyon keveset,habár ha belegondolok azért a széklet sem megy olyan könnyen meg kevesebb is mint régen....erre van valami jó tanácsotok?
2011. júl. 28. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a 12. hétig 7 kilót híztam, pont a hányingereim miatt. Ráadásul egész nap émelyegtem, folyamatosan, szünet nélkül. kellemetlen volt és semmit nem bírtam megenni. Sem sajtos, sem gyümölcsöt. Maximum párolt zöldséget és vajas kenyeret (paradicsommal). Biztatlak, hogy az émelygések szűnni fognak és el fogsz tudni kezdeni normálisan enni :-)))

Most 20. hetes vagyok és a 7 kilón felül semmit nem híztam, előttem szólóval egyet értve napi 5-ször egyél, mindig keveset. Reggel kenyérfélét, ami segít az émelygésben, aztán tízóraira egy kis gyümölcsöt, ebédre husit körettel, délután kis gyümölcsöt, este könnyű salátafélét. :-) a 13-14. héttől terhestornát is csinálgatok, sőt edzőterembe és úszni is járok. Szóval a kezdeti rosszulléteket el kell viselni, ahogy tudod, aztán pedig sokkal több energiád lesz és jól fogod érezni Magad.

Sok sikert. Jó babavárást.

2011. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem zabkorpát ajánlottak joghurttal, valamint olajos magvakat a széklet puhítására. Próbáld még ki esetleg az aszaltszilvát, szilvalekvárt. Egyél minél rustdúsabb ételeket, teljes kiörlésű kenyeret a sima helyett.
2011. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

11: 03-AS vagyok:

a székletre azt tudom neked javasolni, hogy mozogj kicsivel többet, és próbálj több fojadékot juttatni a szervezetedbe. Inkább szénsavmentes üdítőket meg vizeket igyál,mert a szénsavasak csak még jobban puffasztanak. Nagyon ajánlom neked a terhestornát, gyorsítja az anyagcserédet, segít neked is kikapcsolódni kicsit és a baba is élvezi(persze ha nem erőlteted meg magad), meg persze formában is tart:D

Azzal, hogy este nem eszel, nem értek egyet. Napi 4.szer kellene étkezni, keveseket. A babának éjszaka is szüksége van a táplálékra, főleg ebben a szakaszban:) Szerintem egyél estére is, gyümölcsöt vagy levest inkább, ha a hívástól tartasz:D

Terhestornának, mármint hogy fitt maradj, én a Rubint R videót ajánlom, én is ezzel szórakozom, napi 20 percet és nagyon jó. Itt a letöltő link: www.barbara-dvd.blogspot.com

További kérdésed van, fentebb megtalálod az.email cimem:)

8hkm

2011. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!