Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati adókedvezményt milyen...

Magzati adókedvezményt milyen úton/módon kell intézni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 hetes terhes vagyok, és hallottam az adókedvezményről. Tudnátok válaszolni pár kérdésemre ?

Hol-kinél kell igényelni?

Milyen formában kapom az összeget?

Milyen összegről van szó?-

Hallottam, hogy havonta, vagy pedig egyszerre egy összegben is kapható, ez igaz?

Októbertől táppénzen vagyok, ebben az esetben is jár az adókedvezmény?

Illetve hány hónapra jár ez a kedvezmény?


2019. dec. 1. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2019. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szerintem ez nem az ami nekem kell, hisz nekem még nincs gyerekem
2019. dec. 1. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De ez az. Terhesség 91. napjától jár.

Munkáltatónál igényeltem

10 ezerrel kevesebb adót vonnak a béredből, így +10-et kapsz nettóban

Igaz. Az egy összegit az éves adóbevallásnál kell

Jár táppénzre is

Jó sokáig

2019. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézus. Olvasd már el amit linkeltem. Írja hogy magzat 91 napos korától jár. Csakhogy nem magzati adókedvezménynek hívják hanem családinak mert nem csak addig jár míg magzat
2019. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Huhhbazze, nehéz lesz az élet, ha még olvasni se tudsz.
2019. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 17+5 napos vagyok. Nálunk a párom dolgozik és ő igényelte meg a 91. nap után a munkáltatójánál. Egy igazolás kell a védőnőtől,hogy elmúlt 91. napos a kicsi. És 1 gyereknél 10.000 Ft ,ha 2 gyereked van akkor 20.000 Ft/gyerek, ha pedig 3 gyermek van akkor 33.000 Ft/gyerek. És azt hiszem,hogy 18 éves korig jár. 😊
2019. dec. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha egyben szeretnéd visszaigényelni akkor minden év elején az előző évi adóbevallásban kell visszaigényelni. Te pl november közepétől vagy rá jogosult kb ami azt jelenti hogy az 20 ezer ft egyben mert ugye november és december. És itt nincs fél havi meg napra számítás ha te november 29-én igényeled akkor novemberre is jár. 😊

2019. dec. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6, egy adóellenőrzés jogosulatlannak minősítheti a kedvezményt, ugyanis a törvény orvosi igazolást ír elő. Még akkor is, ha járt volna, mert az orvosi igazolás is feltétele az igénybevételnek.
2019. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen bocsi azt nem írtam,hogy hogy orvos és védőnői papír kell.
2019. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!