Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnál is úgy jött a baba,...

Másnál is úgy jött a baba, hogy még jó ideig nem terveztetek gyereket? Párotok hogyan reagált?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok a párom 24. Mindketten olyan világjáró tipusok vagyunk. Természetesen szerettünk volna majd, de most fogamzásgátló mellett is teherbe estem. 3 hetes vagyok. Nagyon aggódok. A páromnak még nem mertem elmondani, mert ma tudtam meg a nőgyógyászomnál. Azt mondja ritka termékeny vagyok ezért lehetett ez. Kissé kétségbe vagyok esve és félek, hogy nem akarja a párom a babát majd. Elvetetni meg nem szeretném.
2019. dec. 6. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lennél már 3 hetes terhes? Ilyet egy orvos sem mond!
2019. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

3 hetes terhes? Azt hogy okoskodás ki?

Amúgy nem, nálunk nem sikerült be véletlenül. Tervezett gyermekvalllals. Ha nem akarok gyereket, nem lesz.

2019. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk azt se mondja az orvos, higy ritka termékeny vagy....
2019. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Ekkora kamut
2019. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Kammantó művek.
2019. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Annyira unalmas már ez a sok kamu, komolyan frusztráló. Gyakorlatilag már lassan nem lesz egy kérdés sem, ahol érdemi segítséget kérnek, hiába van az emberben a szándék, hogy szívesen segítene, ötletelne a kérdezővel együtt, ha tud, ilyenekkel van tele az oldal. Komolyan nem értem mire jó ez...
2019. dec. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 25 éves voltam. 18 éves korom óta jártam az orvosokat a problémáimmal, 5 különböző szakorvos egymástól függetlenül jelentette ki, hogy 99,9%, hogy soha nem lehet természetes úton gyermekem, az a 0,1% is maximum hosszú hormonkezelések árán. 23 éves voltam, amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, lévén nincs mit meggátolni, felesleges szednem még az orvosaim szerint is. Azóta védekezés nélkül voltunk. Tavaly júliusban furcsán kezdtem magam érezni, émelyegtem, menzeszem akkor hónapok óta nem volt, de ez nem volt egyáltalán furcsa, hiszen volt, hogy egy egész évig nem jött meg. Szédelegtem, hányingerem volt, nem voltam jól. Gyomorrontás vagy vírus számlájára írtam, de napokig nem enyhült, pedig ezek 2-3 nap alatt átmennek rajtam. Fel sem merült a terhesség gondolata sem. Háziorvoshoz mentem, ő mondta, hogy csak kíváncsiságból csináljak egy tesztet. Magamban jól lehülyéztem, de megvettem és délután megcsináltam. Olyan pozitív lett, hogy leugrott a csík, persze, hiszen a méretei alapján kb 7 hetes voltam. Azt hittem, hogy a nőgyógyásznál rosszul leszek, mikor ő is megerősítette ultrahanggal. Ott volt, dobogott a szíve, tökéletesen rendben. 8 éve voltunk együtt a párommal, stabil, jó kapcsolatba, jó körülmények közé érkezett, nagyon nem akkor terveztük (örökbefogadást terveztünk, el is kezdtük a tanfolyamot), de megoldottuk és most van egy gyönyörű kicsi lányom. :)
2019. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mert védekezünk amíg nem akarunk gyereket.
2019. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Igen, még nem terveztük a babát, de így alakult. Persze úgy voltunk vele, hogy nem baj, ha lesz, de azért meglepődtünk, hogy az eddig bevált védekezési forma mellett mégis sikerült. Na, de nem volt ez gond, mert amúgy is akartunk, csak később.

Hát, miután megtudtuk, mindketten feszültek voltunk 1-2 napig, aztán mondta a férjem, hogy készen áll rá. Még most is látom, hogy nem áll rá készen, de vannak jó megnyilvánulásai, amiből tudom, hogy jó lesz ez. Nekem is vannak még félelmeim (bár főleg olyanok, hogy legyen minden rendben a gyerekkel), de szerintem erre az egészre nem lehet előre 100%-ban késznek lenni.

A tudatos gyerekvállalásról meg annyit, hogy a gyerek pont tudja, hogy mikor kell jönnie. Lehet itt évekig görcsölni, meg termékenységi táncot járni, ha jönni akar, úgyis jönni fog. Én hiszek benne, hogy velünk ez nem véletlenül történt így. Amúgy 34 hetes vagyok most.

2019. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Nekem akkor már volt egy gyerekem (tervezett volt, 6 éve voltam az exemmel, mikor megszületett, de 3 és fél évvel később különmentünk.)

Az évek során sokszor látott orvos, gyakran voltam felfázva, gyakran volt hüvelygyulladásom, azt mondták, a peteérésem sincs rendben, ha a későbbiekben szeretnék gyereket, készüljek rá, nem lesz egyszerű menet.

6 éves volt a lányom, friss, 3 hónapos kapcsolatom volt, mikor késett a menzeszem. 32. napra terveztem a tesztelést, aznap reggel orrvérzéssel keltem (gyanús volt, mert emlékeztem, mikor volt ilyen...)

Munkahelyen csináltam meg a tesztet, 2 jó erős csík...

Páromnak délután annyit mondtam, teszteltem, pozitív. Válasz: "Ezt hogy érted?" Hát mondom úgy, hogy 2 csík van rajta... 1 perc néma csönd...

De egy pillanatig nem merült fel, hogy elvetessük. Nem akarom részletezni a gondolataim, mert mindenki másképp értelmezi a dolgokat.

Aztán amikor Ő 15 hónapos volt, költöztünk, nehéz időkön voltunk túl, sokáig nem volt normálisan időnk egymásra a párommal. Naptármódszerrel és megszakítással védekeztünk amúgy. Működött. Mikor sikerült végre kettesben maradni nyugodt körülmények között, rohadtul nem a számolgatással foglalkoztam azon az estén. Ő meg szintén ellazult, nem szállt ki... Én utána már tudtam... Mindennap azzal a gondolattal keltem, feküdtem, na vajon megjön, vagy sem. Pont ilyen tájt volt, hogy teszteltem. Pozitív. Na, akkor kétségbe estem. Jobban, mint az előzőnél. Akartunk még egy gyereket, de nem akkor. Kb 2 év múlva. De úgy voltunk vele, ha már így alakult, akkor így lesz.

Ő 16 hónapos, a középső 3, nagy pedig 10 éves.

2019. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!