Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hashimotos pajzsmirigybeteg...

Hashimotos pajzsmirigybeteg kismamák ti szedtetek vagy csináltatok valamilyen plusz dolgot a terhesség alatt, hogy javuljon az állapototok?

Figyelt kérdés

Úgy nézki, hogy megint kisbabàt várok, volt már vetélésem. Akkor tájt lett diagnosztizálva, hogy ez a betegségem, azóta gyógyszert szedek. A Tsh szintem most 1 körül van, de teljesen nem múltak el a tüneteim. Faradekonysag, hajhullas, allando gyulladas érzés..stbstb.

Mit tudok szedni vagy csinálni még ami segít?

Olvastam a szelénről, azt elkezdtem szedni + D vitamint.



2019. dec. 17. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt nem szokott aktív lenni a Hashimoto, inkább utána.

Még a jódbevitelről kérdezd meg az orvosodat, mit javasol, és vigyázz ne hízz el terhesség alatt nagyon, mert utána vsz fogsz (velem így volt, gyerekágyban "elszállt" a TSH-m 18-re, én terhesség 3. Ttimeszteréig alig szedtem fel, utána se sokat (8kg szülés előtt, úgy hogy 4,5 kilós volt a babám), de utána egy pillansf alatt elég sokat....

2019. dec. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Eléggé vékony alkat vagyok, reméljük nem fogok elhízni.

Akkor ez a betegség nem lesz hatással a terhességre, ha a tsh rendben lesz végig?

2019. dec. 17. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem senki nem mondta, hogy bármit máshogy csináljak. Az elején beállítottuk újra, kicsit több gyógyszert kell szednem, de azóta is jó a tsh-m eddig a két vérvételnél. Jódmentes terhesvitamint szedtem, ennyi.
2019. dec. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még nincs sok tapasztalatom a témában. Én pont 3 hete nézettem a TSH-t pont 1 korul volt, szoval most nem terveztem egybol nezetni, ez a szint gyogyszer emeles eredmenye szoval nem akarnam az emelest nekem az sok volna, volt hogy probaltuk ennel tobbel de mar aludni sem tudtam ugy bevoltam porogve. 0.002 korul volt mar a tsh akkor. De persze majd nezetem megint par het mulva. Most azzal nincs baj.

2019. dec. 17. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha most jó a TSH akkor vsz nem fog emelkedni, mert a terhesség immunrendszert elnyomó állapot, emiatt az autoimmun betegségek jelentős része nyugton van, és szülés utàn lángol fel.

Magas TSH vagy teherbeesési problémát vafy korai vetélést szokott okozni.

Figyelj arra hogy ne csapjon át az elkenkező végletbe (fogyás, heves szívverés, izzadás, hasmenés lehetnek a túlkezelés jelei, bár ezek amúgy is lehetnek terhesen).

Számolj vele hogy szülés után elszabadul a cucc. Nekem minden nézésnél full más a TSH...

2019. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!

Volt már mikor atmentem tulmukodesbe, egybol felismernem mostmar.

2019. dec. 17. 11:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyaron volt nekem is olyan, hogy egyik alkalom TSH 1,9, egy hét múlva 3 volt már, és nem változtattam semmit se. Ezutan mentem endo dokihoz ujra. Ő mondta, hogy ez a szint a napszakok folyaman is változhat. Majd mondta, hogy ha legközelebbi vérvételkor is magasabb lesz az érték akkor emeljek az adagon, megmondta mennyit kell majd. Aztán akkor nem nézettem egyből, mert nem terveztem babát a vetélés után nem sokkal. Majd a gyógyszer adagot emelős hónap után elsőre összejött a baba. Akkor volt 1 a tsh.
2019. dec. 17. 11:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező. Minden rendben ment a terhességgel?
2021. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2.3 körül volt terhesseg előtt, nem kellett még gyógyszer. 8 hetesen lett ujra mèrve 3.3 volt arra már kaptam fel szem Euthyroxot de csak mert kismamáknál 2 alatt kell lennie. Semmi bajunk nem lett!

Ezek nem nagy eltérések, a hormonszintjeim végig jók is voltak.

2022. szept. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!