Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemrég tudtam meg, hogy az...

Nemrég tudtam meg, hogy az élettársam drogozik mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon jó volt a kapcsolatunk soha nem gondoltam volna,hogy rendszeres kábítószer fogyasztó. Észre sem vettem rajta soha bár a munkám miatt egész nap nem vagyok itthon csak este érek haza. Terhes vagyok, nagyon nagyon örültünk hogy gyerekünk lesz de kb 1 hónapja minden megváltozott. Felmondott a munkahelyén vagyis nekem ezt mondta közben már az is lehet,hogy kirúgták nem tudom csak én dolgozom ő azóta nem is próbál munkahelyet keresni bár azt mondta januártól megy dolgozni és már azt is tudja,hogy hova de már ezt sem hiszem el. Pár napja amikor este hazaértem a munkából nagyon furcsa volt soha nem láttam még így rosszul nézett ki de rövid időn belül jobban lett. Én még soha nem láttam drogost max tv-ben de ott teljesen máshogy nézett ki az egész. Tegnap este találtam nála kábítószert 3 kis zacskóval teljesen kikészültem mintha 1 nap leforgása alatt a mennyből a pokolba kerültem volna rettenetesen érzem magam. Először neki nem mondtam,hogy mit találtam nála csak annyit kérdeztem,hogy drogozik-e ha igen akkor mondja meg őszintén beszéljük meg aztán persze én voltam a hülye meg a hisztis teljesen fel volt lázadva. Amikor már a sokadik kérésre sem ismerte be elmondtam neki,hogy megtaláltam nála a drogot. Elment itthonról órák múlva visszajött akkor már nyugodtabb volt és mindent őszintén elmondott. Már régóta fogyaszt kábítószert (tehát már a fogantatás előtt közben és után is fogyasztotta). Én egyből arra gondoltam,hogy a magzatnak biztosan sokat ártott és lehet nagyobb esélye van annak,hogy valamilyen rendellenessége lesz. A párommal szünetet tartok el is küldtem itthonról (mivel a ház az enyém) és valószínűnek tartom,hogy ez így is marad soha nem fogom tudni megbocsájtani ezt az évek óta tartó hazugságot meg titkolózást. Az orvosomnak mindenképpen mondani fogom amint a következő vizsgálatra megyek. Nem fogja azt javasolni,hogy vetessem el? Vagy hogy komolyabb baja van a gyereknek? Nagyon félek tegnap este óta csak sírok étvágyam sincs szabadságot vettem ki a munkahelyemen is nagyon ki vagyok készülve. Mire számítsak lehet beteg a baba? Nem szeretnék rosszindulatú válaszokat meg kioktatást,hogy hogy nem vettem észre már jóval hamarabb épp elég hogy én marcangolom most magam.

2019. dec. 19. 18:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, hogy baja lenne. Azon túl, hogy nem lesz apja. Helyesen döntöttél egyébként.
2019. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
10%
Ne haragudj, de borzasztóan hisztérikus vagy! A babának akkor se lenne baja ha heroinnal szúrná magát az apja. Egyáltalán milyen kábítószerről van szó? Mert az nagyon nem mindegy. Én úgy látom a leírásod alapján, hogy a párod alkalmi kábítószer fogyasztó, feltehetően nem függő és nem drogos. Túlzásokba esel, a magzatot csak az anya kábitoszerfogyasztása tudja befolyásolni, az apáé max. akkor ha komoly függő lenne az apa, akkor meg eleve képtelen lett volna a munkára. Ha szereted a párodat, akkor jobban melléállhatnál egy ilyen nehéz helyzetben!
2019. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 L.. István ***** válasza:
90%
Azt tetted amit kellett. Sajna tudtommal lehet hatása a babára.
2019. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Nem valószínű, hogy a babára lesz hatása.

Pocsék szitu. Vissza ne fogadd.

2019. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%

Én ultimátumot adnék. Forduljon segítségért, menjen elvonóra. Ha bizonyítja, hogy tiszta és van munkahelye, akkor visszajöhet. De így nem vehet részt a te és a baba életében, ezt most tisztázd le.

Szerintem egyáltalán nem reagáltad túl.

2019. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Én már nagyon sokszor mellette álltam különböző dolgokban de ne haragudj nem fogom hagyni,hogy egy drogos nevelje a babámat akármennyire hisztérikus is vagyok ha alkalmi fogyasztó ha nem ez az én döntésem:)

Csak arra vagyok kíváncsi,hogy lehet e bármi baja a babának mert azzal tisztában vagyok,hogy ha részeg a férfi amikor megtörténik a fogantatás az is sokmindent befolyásol,akkor gondolom a droggal sincs másképp. Valaki olyan írhatna aki hasonló helyzetben volt mint most én.

2019. dec. 19. 18:31
 7/32 A kérdező kommentje:
Felhoztam neki az elvonót,konkrétan kinevetett tehát ez esélytelen.
2019. dec. 19. 18:32
 8/32 anonim ***** válasza:
53%

Ez bizony kemény drog függőség, ne védd .

Te is az vagy???

Ha magától nem hagyja abba, hazudozik, kirugják a munkából

és így várja a születendő gyereket, zavard el.

2019. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Elég egyértelmű szerintem,hogy soha nem fogyasztottam drogot sőt a környezetemből senki nem fogyaszt, soha nem barátkoznék vagy állnék szóba olyannal akiről tudom,hogy drogozik. Bár ezek után nem nagyon lepődnék már meg semmin az is lehet,hogy a barátaim fele drogos :D
2019. dec. 19. 18:37
 10/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem lesz baja a magzatnak és azt is rosszul tudod, hogy ha részeg az apa fogantátáskor, akkor baj van, mert akkor sincsen semmi. Nekem volt drogos élettársam, csak mondjuk ő tényleg az volt, úgyhogy tudom, hogy milyen, nemcsak a barátok köztben láttam drogost, kidobtam, utána lett mástól gyereke, teljesen egészséges. Nem baj, az ha szakítasz, az se ha a drog miatt, de mondjuk én ha a helyedben lennék, olyannal vállalnék gyereket, akit szeretek és mellé tudok állni, akkor is ha beleszívott egy füves cigibe. Az igazi drogos, az más, de azt észrevetted volna korábban és nem terveztél volna vele gyereket.
2019. dec. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!