Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisebb mint kellene, nem...

Kisebb mint kellene, nem tudom hová kéne fordulni már?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Problémám a következő lenne: 30.hetesen kisebb méretet és súlyt becsültek a babának,mint kellene lennie. Befektettek a kórházba,10 nap múlva biometrián még mindig volt lemaradás viszont méretek alapján nőtt a baba,pár nap múlva ismét mérés,majd másnap megint.. doki szerint nem fejlödik semmit ezért átadott más kórháznak,ahol voltam ott reggel 1250gr mértek majd másik kórházban este 1500gr .. már itt érdekes volt. 1 hét múlva 1720gr majd 9napra rá (34 hetesen ) 2110gr . Ott főorvos azt mondta leletekre ,minden rendben és van kb.9 nap elmaradás de nem gondolja hogy ez miatt bent kéne maradnom továbbra is illetve nem kell halálra rémülni. “Saját kórházamban brutál elmértek valamit de sajnos a 2 dr.nő is olyan,hogy lesz amilyen lesz..

na viszont ma is volt egy biometria amit már másik doki mért (35hetes voltam tegnap) és ugyanúgy 2kilót kalkulált ki a gép méretek alapján(1hét után) ezért újabb befekvést akar. Lepény 3.fokban érett illetve faros úgyhogy a műtét az biztos.

Valaki esetleg hasonló helyzetben volt már? Nagyon sok helyen voltam már és nem egy dokival beszéltünk már ,fogadott dokimon kívül (akiben mostanában sokat csalódtam) minden doki azt mondta minden rendben és már csak a lepénynek kéne kitartania,meg legalább 2,5kilót érje el.

Illetve itt van a legutóbbi mérés adatai;

Bpd: 80 Ac:291 Fl: 66

Szerinte ez 1 hónap lemaradás már és nem 10 nap. Viszont már az elején el lettem pár nappal mérve kb.1 héttel amit jeleztem is időben. De ez nagyon nem érdekelt senkiT.



2019. dec. 20. 00:17
 1/5 A kérdező kommentje:

El lettem mérve 1 héttel arra gondolok,hogy maga a terhességi idő.

Illetve volt 30 hét előtt vizeletminta amiben fehérjét találtak, erre semmit nem kaptam csak újabb beutalót,a második vizeletben már nem találtak semmit azután sem szerencsére. Most erre lett fogva a lepény nagyon érettsége.

2019. dec. 20. 00:24
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fura hogy ennyire görcsölnek rajta



A babám 31+2:1350 g volt

Végig jól becsülték.. többi nem megy emlélezetből, de terminustúllépéssel pocitvátlagméret alatti egészséges


babám született.

Kisgyerekként is jóval kisebb a kortársai ál.

Genetika



Annyi izgalom volt, hogy érje el a 2,5 kg-ot, kaptam Diaphyllint ami segíti a keringést.


39 hetesen így lett 26-2700 közt valahol

2019. dec. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tenni nem tudsz. Egyrészt lehet genetika másrészt a lepény miatt is.

Nagyobbik lányom sorvadt babaként született. Jó időre de alacsony súllyal alig volt 2240g 45cm 37+4 hétre. 1 hetet volt a PIC osztályon 4 napot oxigéninkubátorban. 1 éves korig jártunk a fejlődésneurológiára. Én toxémiás voltam. Már a 20.héttől elkezdett lemaradozni de 30.héttől volt látványos. Egy teljes hónappal volt elmaradva. Mára lassan 5 éves nagylány. Korának teljesen megfelel magasság kg értelmi képesség. Okos. Ügyes kislány egy nagyon pici idegrendszeri elmaradással.

2019. dec. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét babám lemaradt az utolsó trimeszterben. Terhességi magasvérnyomás, fogyó magzatvíz kísérte a dolgot. A lányom esetében nem is vették észre, mert 35 hetesen még nagyjából rendben volt, aztán már nem ultrahangoztak. Halisten faros volt, így császár lett, a vérnyomás miatt már 38 hetesen. Azért mondom, hogy halisten, mert szerintem fura módon ez mentette meg, ő valószínűleg már fogyott odabent. 2200 gramm és 44 centi lett, de teljesen egészséges, nem csináltak vele semmit, együtt voltunk rooming inben elejétől, 2 nappal tovább voltunk kórházban, hogy lássák, hogy megy a szopi és hízik, de ennyi.

A fiamnál észrevette a doki a 36. héten, hogy gáz van, figyelgette, de mivel nem nőtt, 38 hetesen császár. 2670 gramm 54 centi lett, ennek már nagyon örültünk. Ő is jól volt, végig velem, 3 nap után mentünk haza. Önmagában a súly nem baj, ha kicsi, attól még lehet jól a baba, csak figyelni kell, nehogy gond legyen még méhen belül.

2019. dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Elolvastam mindenki kommentjét,elnézést,hogy nem válaszoltam. Köszönöm mindenkinek. :) Közben hálistennek minden rendben volt.

Nem sokára idő van,de nem siet kifelé:)

2020. jan. 16. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!