Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eleve rövidebb méhnyakkal...

Eleve rövidebb méhnyakkal vagy korán megrövidülttel terhes kismamák milyen óvintézkedéseket tett az orvosotok a koraszülés megelőzésére?

Figyelt kérdés

Meddig tudtátok vinni a terhességet?

Használtatok hüvelyi progeszteront vagy joval több magnéziumot?



#koraszülés #méhnyak rövidülés #rövidebb méhnyak #kinyílt méhszáj
2019. dec. 25. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hármas ikreink vannak és volt korábban két mehnyakat érintő műtétem.

18.héttől kaptam progeszteront és tettek fel arabin pesszáriumot. 12.héttől emelt dózisú magnézium (bár ez kutatások szerint hatástalan), 24.hétig szedtem nospat. 26.héten befektettek es kaptam tüdőérlelőt 26 és 32 hetesen. 35.héten születtek, méhszáj zárt volt, és kb 2 cm hosszú, nem indult.be a szülés.

2019. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem személyes, csak a szobatársamnak a kórházban volt két koraszülése, ezért a harmadik terhességnél összevarrták a méhszájat, ami a 36. héten szedtek ki és kapott arabin gyűrűt. Így maradt bent a baba a 38.hétig. Az elsővel a 24.héttől kórházban volt és 32.hétre született meg. Ott nem voltak ilyen óvintézkedések.
2019. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

28. Héten 15 mmre rövidült a méhnyak és kinyílt a méhszáj.

Akkor progeszteron és magnézium.


Ma 36+2, már szoktatom le magam a progeszteronról.

A másik doki ma azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, még túl is hordhatom, régen is volt ilyen, csak a fene se meregette.


Nekem is azt mondták a mérés után, hogy pár nap és megszülök. Na most ezt szívem szerint pofán verném. Okozott 4 hét állandó félelmet és zokogást.


Nincs mitől tartanod, ha meg akar születni, akkor meg fog, ha nem, akkor pedig nem.

2019. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy vetélésem a 20. héten (jelek nélkül, és gyorsan -1 hét alatt- kinyílt a méhszájam, hüvelybe előreesett a magzatburok).

Következő terhességnél nem tettek óvintézkedéseket; 18. héten 15mm volt már csak méhnyakhossz, a belső méhszáj pedig 2,5 cm-re volt nyitott. Ekkor már terápiás beavatkozások kellettek: azonnal méhnyakzáró műtét, teljes ágynyugalom, fejjel lefelé megdöntve, progeszteron a 32. hétig, tüdőérlelő, ahogy betöltöttük a 24. hetet. Így a 38. hétig sikerült kihúzni.

2019. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2019. dec. 26. 07:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 26. Heten vettek.eszre h 2,5cm es tolcserkepzodes van es kinyilott a belso mehszaj. Fekudtem 3 honapot,2 tudoerlelo steroid kura,progeszteron 34.hetig,de a 31.heten mar csak 0,5cm es tolcser volt visszazart. Pedig azt mondtak,h ha egyszer kinyilt,ugy marad. En is vegigbogtem a masodik trimesztert. Jelenleg tulhordom,hetfon inditanak.
2019. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdezö, meddig húztátok ki?
2022. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!