Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon agodok mert van 5macská...

Nagyon agodok mert van 5macskánk és halottam hogy ez veszélyes lehet a babára most vagyok 27hetes meg hogy mivel jár Vakság meg, agyi elmeszedezést ez igaz? De ma mnegyek vérvételre remélem nem lesz semmi gond

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy bizonyos szűrővizsgálat, ahol megtudhatod, hogy egyáltalán átestél-e már ezen a "betegségen". Ha régóta élsz macskákkal, akkor valószínűleg igen és akkor a babád is védve van. Én az első terhességemet szintén egy cica közelségében csináltam végig, de a szűrést nekem nem csinálták meg, mert szobacica volt, az almát meg nem én takarítottam. Egészséges kislányt szültem. Szerintem nincs miért aggódnod, de a dokidnál mindenképp kérdezz rá, hogy mi a teendő! A cicáidat nem kell elajándékoznod, az biztos! :)
2008. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy ilyen durva velejárói nincsenek, hogy avkság meg egyebek. :)
2008. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De igen,a toxoplazmának nagyon durva következményei lehetnek,ha a terhesség elején esik át rajt a kismama.

Súlyos fogyatékosságokat okozhat még a vakságon kívül,nem kellene elbagatelizáni ezt a dolgot azért,mert valaki szereti az állatokat.Én is nagyon szeretem őket,de a gyerekeimet sokkal jobban.

Nem tudom,miért nem javasolta neked a védőnő a szűrővizsgálatot a terhességed elején.Csak egy vérvétel,és megtudod,hogy átestél-e rajta,vagy éppen fertőzött vagy-e.Mert ha éppen frissen fertőződtél lehet kezelni,hogy ne legyen következménye.

Szerintem megnyugtató tudni mi a helyzet.Persze aki mindig macskákkal élt az valószínű,hogy átesett rajt,de nem biztos.

De 27 hetesen amúgy is késő már vizsgálni.

Bízz benne,hogy semmi gond nincsen.


Boldog babavárást.

2008. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia!ne aggódj,az emberek 80% már átesett a toxoplazma fertőzésen csak nem tud róla,és valóban csak akkor veszélyes ha a terhesség első hónapjaiban fertőződsz meg,amúgy védett vagy és a baba is:)én szörnyen aggódtam emiatt mert nem csak macskánk ,de csincsink,tengerimalacunk is van a nagylányom miatt és még egy csomo állat,de szerencsére semmi baj,szerintem nálad sem lesz:) és nem csak a macska ürüléke fertőző,hanem a nyers húsok és a mosatlan gyümi,zöldség is.de a dokim szerint nagyon ritka a friss fertőzés,nála össz.3 kismama volt pedig huszon éve praktizál szóval nem ma kezdte:)a vérvétel eredményéig ne izgulj,és kerüld a cicák almát.boldog babavárást.32.hetes mamika
2008. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!