Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális ennyi idős terhesen?

Ez normális ennyi idős terhesen?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok. 6 hetesen voltam utoljára vizsgálaton, minden rendben volt, volt szívhang is. Szerdára van időpontom.


2 napja elkezdtem keményedni, szurkál, feszül a méhem, ha mozgok. Vérzés nincs. Pihenésre enyhül, de amint felállok előlről kezdődik. Úgy érzem magam, mint mikor 8 hónapos terhes voltam a lányommal, csak most 12 hetesen.


Szedek terhesvitamint, magnéziumot.


Igénylek soron kívüli ellátást, vagy ez normális ilyenkor?


2020. jan. 31. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, teljesen normális. Tulajdonképpen a nagyon erős görcsös fájdalmakon és a vérzésen kívül mindenféle diszkomfort teljesen normális az egész terhesség alatt. Ne izgulj, nem lesz gond! Boldog babavárást :)
2020. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mennyi magnéziumot kellene szednem ilyen idős terhesen? Napi 1x 325 mgrammos tablettát szedek. Növelhetem?
2020. jan. 31. 11:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha oldalt fáj , szurkál, feszül, az nem baj. Nekem is szurkált, már nagyon korán. Növekszik, nyúlnak a szalagok. Középen van a méhed. Ha ott fáj, akkor érdemes orvossal konzultálni.

Szerintem szedhetsz több magnéziumot, semmi bajod se lesz tőle. :)

2020. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hol jobb, hol bal oldalt fáj, hol középen.


Ha sétálok akkor 2 oldalt fáj, ha állok akkor mindenhol. Úgy megyek, mint egy pingvin, vagy mint tényleg egy 8 hónapos terhes. Ha ülök, vagy fekszek egy helyben akkor jó. Ha forgolódok az ágyban, akkor beleszúr oldalt, attól függ melyik oldalra fordulok. Ha lehajolok akkor egy ideig jobb, de pár perc múlva elkezd középen fájni.



Nem tudom mire gondoljak, mert a lányommal csak a 6. Hónapban kezdődött ez, amikor ténylegesen elkezdett nőni a hasam a méhemmel együtt, és nem 12 hetesen...

2020. jan. 31. 11:40
 5/6 anonim válasza:
Szia. Körülbelül ugyanezt tapasztalom én is amit leírtál, de én mégy csak 8 hetes vagyok. Engem is aggaszt, de remélem semmi komoly. Szerintem a magnéziumból elég amit szedsz. Ez kb. annyi amire egy kismamának szüksége van. Bár úgy tudom a felesleg vizelettel kiürül, de mellékhatásként jelentkezhet hasmenés. Ha úgy érzed kevés próbáld inkább természetes úton pótolni. Ha mégis nyugtalan vagy talán megér egy vizsgálatot.
2020. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam hasonlót viszonylag elég hamar már, van hogy még most is. Amíg elmúlik és nem kíséri egyéb ok, addig szerintem normális. 🙂


14 hkm

2020. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!