Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első védőnői találkozás,...

Első védőnői találkozás, elmehetek hozzá már 8 hetesen? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy múlt héten voltam az első nőgyógyászati vizsgálaton és ultrahangon is, az ultrahangos papíron rajta vannak a méretek és az is, hogy van szívhang, viszont semmilyen más papírt nem kaptam. A kérdésem az lenne, hogy nálunk a védőnő kedd délelőttönként rendel csak és hogy ezzel a papírral már elmehetnék hozzá? Ha igen akkor már a kiskönyvet is megkapom? Illetve a fogászati szűrésre ő vagy a háziorvos adja majd a beutalót? Fontos lenne, hogy megkapjam, mert aznap délutánra van időpontom fogorvoshoz, utána héttől pedig már szabadszágon lesz március közepéig és nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz helyettes orvos. Addigra lennék 8 hetes és 2 napos, viszont mire visszajönne a fogorvosom, addigra már a 13. héten lennék és úgy tudom, hogy ezt a 12. hétig el kell végezni, viszont magán fogorvoshoz nem szeretnék menni, csak hozzá! Régóta ő a fogorvosom, 2 hónapja 1-1,5 hetente járok hozzá (próbálja helyrehozni a fogaimat) és ő amúgy is jobban ismeri a fogaim meg benne megbízok, illetve egy fogászati szűrésért nem szeretnék feleslegesen pénzt kiadni, ha a saját orvosom is meg tudná csinálni.



2020. febr. 7. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Ez a papir bőven elég a vedonohoz, viszont nem tudom nálatok, hogy szokás, mi költözés miatt a harmadik vedononel tartunk, mindig időpontra kell menni hozza. Az első találkozások kiállítja a kiskönyvet.


Külön beutaló nem kell a fogorvoshoz, maga a kiskonyv számít beutalonak. Van benne egy negyed oldal, azt kell kitöltenie a fogorvosnak és leoecsetelnie.


Nem szükséges az első 12 hetven menni. Sokan el se mennek, semmi probléma nincs belőle (én voltam minden terhesseg alatt, hisz amúgy is járok félévente kontrollra)

2020. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak az az 1 papir kell ahhoz hogx megkapd a kiskönyved.

Minden mostanában várható vizsgálatról tájékoztat majd!

Nekem nem kellett fogorvoshoz beutaló,de nem is volt meghatározva meddig kell menjek!

2020. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak a 13. Héten. Voltam védőnőnél, akkor kaptam meg a kiskönyvet is, fogorvoshoz bármikor lehet menni, nem muszáj az első trimeszterben és nem kell hozzá beutaló. Beutalót mindig csak is kizárólag a háziorvos ad. Őszinte leszek én nem voltam fogorvosi vizsgálaton, odaadtam az egyik fogorvosomnak, hogy töltse már ki.
2020. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!